Týrání zvířat part 2.

29. října 2014 v 11:29
/Delfín - němá tvář, ale velká duše/
Jako malá jsem byla v delfinárii a nikdy v životě bych tam už nevkročila. V té době jsem byla ještě malá (přemýšlím, jestli jsem v té době ještě vůbec uměla číst..) a netušila jsem, jak se tam ti delfíni dostávají:
Od září do dubna plují velryby a delfíni kolem východního pobřeží Japonska. V tu dobu na moře vyplouvají rybáři se svými loděmi. Ti do vody natáhnou železnou trubku a do ní potom tličou obřím kladivem. Vydává to hrozný zvuk a zvířata okamžitě ztrácí orientaci a celý vystrašení pavou k zátoce, aby byli co nejdále tomu hroznému hluku. Netuší, že právě plují vstříc hroznému peklu. V zátoce na ně totiž čekají handlíři. Nejdříve si cíleně vyhledají nekrásnější a nejsilnější delfíny a ty pak letadlem převezou do delfinárií. Spousta z nich ale cestu nepřežije, protože umřou na stres a stesk, jelikož byli odtrženi od partnera. Na ostatní delfíny čeká jistá smrt. Jsou zabiti noži, oštěpy a harpunami - voda v zátoce se potom změní na rudo. Jejich maso potom prodají do japonských restaurací.
Ok, to bylo tedy o chudáčcích, kteří za nic nemohou a přesto jsou zabití. Jejich existence pomalu, ale jistě klesá. Delfíni jsou schopni spáchat i sebevraždu, prostě se rozhoudnou a přestanou dýchat. Jejich život je hrozně moc smutný. Ale my všichni můžeme pomoci! A jak? Stačí nenavštěvovat delfinária a předvádění delfínů v akváriích. Jestli chcete bližší informace, budu ráda, když se podívate na tyto stránky: www.wdcs.org nebo www.savejapandolphins.org !! Čím více lidí se za správnou věc postaví, tím silnější argumenty budou mít ochránci zvířat.

Díky
Zuzka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama