Moje péče o jizvu

12. listopadu 2014 v 20:03
/Patří to do téhle rubriky?/
Ok, jak jsem slíbila, budu dávat články do nové rubriky s názvem "fashion and beauty". Dlouho jsem přemýšlela, jestli toto do téhle rubriky patří, ale konec konců jde o pěči na těle, takže jo :-)
Hodně důležité je, jak dlouho jizvu máte. Já jsem byla operovaná 29.9. a tak mám jizvu krátce. Hodně důležité je, mazat ji. Já ji mažu měsíčkovou mastí a sádlem. Je důležité, aby jste jí nemazali jen tak nazdařbůch, ale vždy si dali kousek na prst a jemně poťukávali tu jizvu. Potom to necháte asi 2 hodiny uležet a pak opatrně a lehce ubrouskem setřete zbytek, co zbyl na jizvě, ale ve většině případů si to jizva vezme všechno, ale nesmí toho být moc!! Potom co si ubrouskem jizvu otřu, tak si na ní dávám silikonový plátek, který zalepuju náplastí. Mám ho zatím jen přes noc, ale postupně si ho budu dávat i na den.
Od úterý mám začít chodit na nějaký laser, který mi budou dávat na jizvu. Vůbec netuším, co od toho mám čekat, ale postupem času sem napíšu jak to dopadlo. Na to budu chodit každé ráno před školou. Jedno záření trvá 2 minuty a budu takhle chodit čtrnáct dní... na to záření se nesmí chodit jen tak, kdy se zachce, ale pořád po sobě, jinak to nemá účinek. Další velmi důležitá věc je masírovat si jizvu každý den 2krát - 3krát (no vlastně nejmíň dvakrát a jinak jak chcete :D) Jde o to, že třemi prsty tlačíte na jizvu, tak silně, aby vás to nebolelo (ale né málo...) a takto držíte 1 až 2 minuty, potom zase na další kousek jizvy atd. To takto opakujete třikrát. Dost to pomáhá a jizva se potom změkčí, ale opravdu se musí dbát na to, aby jste na to nikdy nezapomněli...

Péče o jizvu je dost náročná, protože si musíte dávat pozor, aby jste na nic nezapomněli a nesmíte si třeba večer říct, kašlu na to (no, po praktické stránce můžete, ale potom nedosáhnete výsledku, který by jste chtěli). Asi si říkáte, že já tomu sotva rozumím, ale já to mám od babičky a babičce to potvrdili i dokroři, kteří mě vyšetřovali, prostě mám to potvrzené všeobecně. Takže jestli nedosáhnete výsledků které chcete, tak nebude chyba v tom, co děláte, ale v tom jak to děláte :-)
Zuzka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama