Rovnátka

16. listopadu 2014 v 11:12
/STOP EAT!/
Tak jo, pokud přeskakujete moje zvýrazněná slova a téma rovnátka vám připadá nechutné, nejezte při čtení tohoto článku ani sousto...
Jak to probíhá?
Tady jde podle toho, jaká rovnátka máte, já mám rovnátka už od druhé třídy. Tehdy jsem měla vyndávací rovnátka a měla jsem je jen na noc, ale teďka od září mám rovnátka na pevno. Nejdříve si vás pozvou do ordinace a začnou různé řeči jak to bude atd. Potom vás pošlou na rentgen, nevím, jestli to je všude jinak, ale jestli to je stejné, tak je to nechutný. Příště přijdete na lačno a udělají vám otisky. Ty se dělají tak, že do formiček dají takovou nechutnou hmotu a to vám narvou na minutu do pusy. Věřte mi, že kdyby jste cokoli jedli, tak se poblijete :-o No, pak si vyberete barvu a příště máte vyndávací rovnátka. U těch na pevno to je trochu jinačí, po otiscích vás čekají gumičky. Jsou to takové malé gumičky, které vám dají mezi zuby (ne mezi všechny, mě dávali asi 6 gumiček). Potom tam asi za pšt dní příjdete a oni je vám vyndají a pak vám začnou nandávat rovnátka. Nejdříve vám zuby skontrolují atd. Potom vám (teda, moje spolužačka to měl jinak) do dásně dají takovou formičku, podle velikosti zubu a to vlastně drží ty rovnátka. Pak vám vyčistí zuby a dají na ně takové lepidlo, na které dají zámečky. Na ně dají barevné kroužky, barvu si vyberete a pak vám na to dají drátek. Celé to trvá asi hodinu a půl. Potom si vás tam ještě vezmou na chvíli vedle a vysvětlí vám, jak se to čistí.
Hygiena:
O rovnátka se pečuje poměrně hůř, než o normální zuby.

Tímto si normálně čistím zuby Tímto čistím okolí u dásně Mezizubní kartáček A tímto se čistí drátky

To je asi všechno k péči a celkově k rovnátkům a věřte mi, že jestli je nechcete rovnátka, jenom kvůli tomu, že se bojíte, tak se není čeho bát :-)
Zuzka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama