Drby z dívčích záchodů

18. ledna 2015 v 10:08

Autor: Rose Cooperová
Ilustrovala: Rose Cooperová
Originální název: Gossip from the Girls´Room
Přeložila: Veronika Volhejnová
Díl: 1 (asi ze dvou :D)
Nakladatelství: Mladá fronta, 2014
Počet stran: 208 stran
Děj: Sofia chodí na Middlebrookskou střední školu, kde píše blog. Tam si říká Blogastický bloger, protože nechce, aby někdo věděl, kdo to je, jelikož tam píše samé drby, nejen o studentech, ale taky na účet jejich nepřátelů. Jde o soutěž popularity, protože Sofia se snaží být populárnější než Mia. To se jí daří, jenomže spíše než jí se to daří Blogastickému blogerovi. Sofia je zamilovaná do nejhezčího kluka Andrewa, jenže na něj má zálusk i Mia. Nakonec se ho však Mia vzdá, ale tentokrát si vybere Mika, jenomže do něj je zase zamilovaná Sofiina nejlepší kamarádka Nona. Následuje hádka, kterou vyvolal článek, který zveřejnila Sofia na blogu. Je do něj opravdu zabraná. Schovává se na dívčích zachodech, aby odposlouchávala ostatní spolužačky a mohla to všechno potom zveřejnit. Kromě toho však musí řešit problémy v rodině. Její maminka momentálně nastoupila k ní na školu jako nová učitelky Španělštiny. Původně tam měla být jen na chvíli, ale bohužel pro Sofiu tam zůstane na stálo a k tomu jí ještě oznámí, že čeká miminko. Vše to končí tím, že se Sofiin blog stal nejledovanějším blogem školy a ona se rozhodne, že začne psát historky z klučičích záchodů ( = nová kniha)
Dojem: Na knize se mi líbilo zpracování, i úprava. kniha vypadá opravdu jako zápisník, do kterého si Sofie píše vše, než to zveřejní na blogu, což obdivuju, protože já bych to nezvládla. Nikdy bych něco nenapsala na papír, abych to pak přepsala na blog, zase tak závislá nejsem :D
Hodnocení: Vzhled je opravdu krásný, ale nelíbí se mi postava Sofie. Vstupuje lidem dost do soukromí, připadá mi občas opravdu jako štěnice. Kniha poukazuje na to, že ta špatná je Mia, ale myslím si, že v mnoha případech je to Sofia. Obálka je na první pohled docela hrozná, ale potom opravdu zase nejhorší není. Zezadu není shrnutí příběhy, ale jsou tam hlavní postavy a pohled Sofii, co si o nich myslí. Hřbet knihy se ale opravdu povedl... ale opravdu oceňuji, že si autorka dala prácí s tím, ještě knihu ilustrovat, ale je to tak lepší :-)

Obálka: 2/5 - Kniha: 3/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sel Sel | 18. ledna 2015 v 10:29 | Reagovat

Mě to zní celkem zajímavě :) Někdy si přečtu :)

2 Zuzka Zuzka | Web | 18. ledna 2015 v 15:39 | Reagovat

[1]: Na přečtení to špatné není, ale že bych to četla víckrát asi ne :D Mám radši trošku jiné knížky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama