Duben 2015

Moje péče o vlasy

27. dubna 2015 v 13:31 Tak to mám já
Takže jak jsem slibovala, tak tady mám konečně článek o tom, jak pečuju o vlasy, pokusím se doopravdy nic nevynechat a napsat toho fakt co nejvíce mohu :D
Takže nejdříve začnu produkty. (Z leva) Jako první tady mám tužidlo od Shwarzkopf, který zase tolik nepoužívám, ale do mojí péče by to možná tak nějak spadat mohlo :D Krásně voní po broskvých a zároveň meruňkách, prostě něco mezitím a vydrží na hlavě celý den a když nějak extra moc neprší, tak i v dešti, i když potom už zase tak jen půlku dne :D Jinak já ho používám jen cca 3x za měsíc, protože vím, že mí neposedný ruce to nepomůže a stejně si budu ty vlasy všelijak upravovat :D
Další je šampon, který mi opravdu velmi vyhovuje. Je od Dove z tmavě modré kolekce, ale nejste blbý, aby jste to neviděli... ...a rovnou to spojím s kondicionérem, který je hned vedle. Oboje velmi příjemně voní a heezky to pění (ano, mám ráda bublinky :D), jinak já mám poměrně dost poškozený vlasy z doby, kdy mi byly cca čtyři roky (proč? To je dlouhá historie) a tadyta kolekce mi pomohla asi ze všech kolekcí co jsem zkoušela nejvíce. Jinak neříkám, že jsem neměla něco co mi také pomohlo, ale třeba měla jsem jeden, co mi ho předepsala doktorka, pomohl mi jen trochu a smrděl jako.. no.. však vy víte... Takže tady ty u mě přetrvaly a mám je ráda :-)
A jako poslední mám takový olejíček?! Nevím, jak to nazvat a je to teda (dejme tomu olejíček) od Loreálu. Používám ho každý den, protože vlasy si každý den mýt nestíhám, takže si ho tříknu večer a ráno do vlasů a taky se to může použít i jako sprej (ach a pak, že olejíček :D) na snadnější rozčesávání vlasů, i když proto to teda rozhodně nemám :D Jinak zkoušela jsem poměrně dost tady těch sprejo-olejíčků ale pořád mi moc nevyhovovaly a tak jsem zůstala u tadytoho, protože mi spolu ještě s jedním vyhovoval nejlépe, ale ten druhý na tom byl s tím účinkem tak nějak stejně a byl (a je, že :D) dvakrát dražší, takže jsem sáhla po tomto.
No a teďka bych mohla něco málo říci, jako se o ty svoje vlasy starám :D Takže můj čas mi doopravdy nedovoluje si je mýt každý den, což mi stejně nějak extra nevadí, protože je nemám zase neustále mastné (což zase neznamená, že si je meju dvakrát za měsíc, že :D), myju si je zhruba ob den, tak nějak průměrně, prostě, jak se mi zdají mastné atd. Takže cca čtyřikrát za týden? Jo, nějak tak :DNo, jak si je myju :D To je poměrně vtipné :D :D Myju si je tak, že si to dám na hlavu (a já myslela, že na nohy :D) no, pořádně to vmasíruju i na kůži na hlavě (hej, proč si připadám jako hroch?!) a potom to nechám zhruba tři minuty účinkovat, pak si to smyju vlažnou vodou a dám si kondicionér a sním to samé a až si všechen kondicionér smyju, tak si dám trochu studenější vodu a všechno to umyju ještě jednou (jako bez různých přípravků, rozumíme si :D) no a potom to nechám usušit normálně samotný, ale pokud nějak spěchám nebo já nevím co, tak si to výjimečně vyfénuju, ale trošku to škodí vlasům, takže to moc nefénuju no a pak se učešu atd.
Takže toď snad všechny otázky ohledně péče o mé vlasy zodpovězeny :D
Zuzka <3

Deník 14. díl

26. dubna 2015 v 11:22 Deník
Takže i když je to neuvěřitelné, opět je neděle a zítra se jde opět do školy :DD Jak já ty neděle nenávidím :D Takže jelikož je neděle, tak je tady i deník, který ze záhadného důvodu pořád čtete :D
Pondělí nezačalo nějak moc slavně, asi proto, že jsem měla zase housle u kterých jsem trénovala jenom přednes no.. ..Co se nestalo :D Učitelka říkala, že jsem hrála docela solidně, ale ten přednes, že prý to byla hrůza a tak se rzhodla, že mě tam seřve, jak jsem necvičila.. Škoda, že jsem jí nemohla už jednu vrazit... :/ No, fakt jí mám plný zuby, ale co.. Jinak byl den docela v pohodě a aspoň jsem si mohla večer v klidu vlízt do vany a nadávat si :3 V úterý jsem jela asi po dvou měsících (dobře, tak možná dýl) k doktorce.. ..Jela jsem tam i s babičkou, protože měla nějaký problém, no nevím teda v čem ten problém spočíval, ale vím moc dobře, že jsem na ni musela čekat přes půl hodiny, protože se tam začala vykecávat o tom, že jednou jí kapali oči na očním :o Bože, nejradši bych se ani neviděla.. Ve středu jsme měli generálku na vystoupení, ale ani to mi nezabránilo jít na orchestr :D I když vlastně jsem tam tak nějak i musela, protože v sobotu budeme mít soutěž (teda, měli jsme.. ..to je jedno) a tak jsme museli hrát již zmíněné běci atd. Na generálce to probíhalo docela dobře i když rvaní se z šatů do kombinéz nebylo nějak moc slavný, obzvlášť za dvě minuty :D a to ještě v zákulisí :D Ve čtvrtek jsem nešla díky koncertu do školy.. Bylo to super, ale podařilo se mi praštit se do zubu, takže místo poslední hodiny, na kterou jsem se nakonec rozhodla jít jsem šla k zubařce.. .. Ta mi povolila rovnátka a dala mi na zub nějakou hmotu.. V pátek to byla úplná katastrofa.. První vystoupení bylo v pohodě, ale při tom druhým se nám uprostřed tance vypla hudba a nešla naskočit a mi jsme pak byli jako úplní idioti :! Navíc to bylo před mou bývalou třídou.. No nic a tak jsem potom měla jít na vytahování nervu z toho zubu, ale nakonec mi zubařka řekla, že když to bolí míň, tak to dělat nebude.. Je výhoda, že mi to nedělala, ale zase mě to pořád občas bolí.. V sobotu jsme měli tu soutěž, nechce se mi to popisovat do detailů, prostě jsme v naší kategorii byli třetí :-) Jinak bylo to v Olomouci a koupila jsem si tam bubbletea (mňam, broskvový s liči kuličkama) a ještě jsem jedno dostala od spoluhráčky (to zní vtipně, btw banán a čokoládové kuličky), taky jsem si koupila tři washi pásky a tužku na oči :D A teďka v neděli už neplánuju nic dělat, ani běhat, jinak minulou neděli jsem nakonec běhat šla, ale pořád mi je venku docela zima, takže neběhám vůbec dlouho. Navíc se mi zrušil už pátý termín očkování a já to už počítat nechci :(

Baby lips

25. dubna 2015 v 13:29 Recenze
Takže, jak jsem slibovala, máte tu recenzi na baby lips.. Jak už jsem psala, když byla éra baby lips, každý kdo ho neměl byl naprosto out. Neříkám, že mě příjdou stejně zazračné, ale není to ani naopak. Za takovou cenu, 80,- Kč za jednu tyčku bych čekala něco, no, více.. Když o těchto balzámech všichni pořád tak básnily (no, holky no :D), tak jsme si myslela, že doopravdy na té puse těch 8 hodin vydrží, což by se jako zázrak podle mě považovat dalo. No, něco na tom pravdy je, možná by ten balzám nějaké tři hodiny na puse vydržel a potom by dokonce třeba ještě účinkoval, ale když se třeba jenom lehce dotknete pusou čehokoli, zázračná věc vám z pusy zmizí do pěti minut :D Pro mě celkově baby lips neznamenají nic špatného ani dobrého, prostě normální balzám, ale musím přiznat, že z té electro kolekce už jsem si vybrala (žlutý a růžový) a mamka mi slíbila, že mi jeden koupí (ano, mamka :D Taky tomu nemohu uvěřit :D) a na ty se doopravdy těším, jinak ta normální edice, která je dostupná v česku mi přijde ze všech třech nejhorší :D Nic ve zlém, ale když už je ta electro edice tady, tak je to v pořádku :D Jinak spoustě lidí vadí, že jim baby lips vysušují pusu, ale mě to v tomto případě vyhovuje :-) I když prostě podle mého názoru je lepší mít normální balzám, jako já mám labello a vyjde vám to levněji a pusu vám to nevysuší, takže sice mi baby lipsy nijak nevadí, ale nepovažuji je za nejlepší balzám :-)
Zuzka <3

Doplňky #1

24. dubna 2015 v 13:27 Fashion
Jo a je to tady, první článek v rubrice fashion :D
Tento článek bude o náramcích z obchodu Matahari, které mám strašně moc ráda a prakticky neustále v nich chodím venku i doma.
Takže začnu těma s korálkama. Oba dva dohromady stály 100,- Kč, což je fakt dost, ale prostě, byly tak nádherný, že jsem to nevydržela :D Ale když jsem se koukala teďka tak tam mají za stejnou cenu už jen jeden, takže jsem ráda, že jsem si je koupila (noo, koupila mi je babička :D) dříve :-) Jinak mají prý moc (to jsem se dozvěděla asi před měsícem :D A to je mám už cca půl roku) ochraňovat, podporují mysl a další věci :-) Moc se mi líbí, jak spolu nádherně ladí a ten ptáček je taky hezký :-)
Ten druhý, bronzový stál 149,- Kč což je znatelně více ale za to je taky moc pěkný, možná ho mám ještě radši, než ty předchozí, ale sama nevím, nedokážu si představit svojí ruku jenom s jedním :D Každopádně z toho s korálkama se mi sundala barva jen z jednoho korálku, který byl úplně jiný než ostatní a u toho bronzového se mi nesundalo nic :-)
Všechny tři náramky jsem si doopravdy velice oblíbila a určitě obchod doporučuji, i když je dražší, stojí to za to :D
Zuzka <3

Colorama 140

23. dubna 2015 v 13:24 Recenze
Jo, konečně je tady nějaký jiný lak, než od Miss sporty, nebo Essence :D Tuto Coloramu jsem sehnala v jedné malé drogérce ve městě za 20,- což je úžasný, ale bohužel už je tam nemají a to je škoda, jinak bych tam ještě zašla :D No jo, ale asi zase za tu cenu.. nevím, jak je to možné, ale nějak se mi neustále oddělává víčko od štětečku a to mě dost vadí.. Taky už se mi jednou trošku tím lakem přilepil (teda, ten štěteček :D) Ale jinak si nemám asi na co stěžovat, i když trochu mi vadím že ten vršek je trošku tlustčí, ale co se dá dělat.
(Jo, já sliby dodržuju :D i když to není už tak složité :D a trochu tomu vadí to pozadí :D)
Patří mezi minimum teplých barev, které u sebe schraňuji, ale hrozně moc se mi líbí, na nehtech vydrží dlouho a nemusím ho ani pokrývat průhledným lakem, pokud nechci doopravdy nějakou delší dobu (pod tím si představím asi 14 dní :D). Celkově mi tento lak vyhovuje. Na to, že byl za dvacku :DD Lak zasychá doopravdy velice rychle, i když někde jsem četla, že zasychá pomalu, doopravdy to tak není, nevím, už kdo to psal, ale doopravdy je to rychle :D Taky je nádherně lesklý a hodně se mi hodí k tričkům, takže ho na mě určitě brzy potkáte někde v rubrice fashion :-)
Zuzka <3

Jak využít skleničky

21. dubna 2015 v 13:23
Tak a konečně tady mám článek, který je o něčem jiném, než o recenzi na lak na nehty :D Je to neskutečně jednoduché diy na stojánek na lesky, nebo na cokoli jiného a taky jsem si k tomu vyrobila takovou hezkou skleničku :DD
Takže na ten stojánek jsem potřebovala: 1 skleničku (já jí měla od přesnídávky :D), čtvrtku, dva zářivý papírky na poznámky (takový ty přilepovací), nůžky a lesky :DD
papírky a čtvrtku jsem nastříhala na pásky, které jsem ještě jednou přestřihla :-) Potom jsem to hodila do skleničky a nakonec tam dala lesky tadáá! A je to a u té druhé jsem vzala řetěz na kytku, dala to do skleničky a obvázala stužkou :-)
Je to doopravdy to nejjednodušší, co můžete udělat, ale mě se to líbí, protože jsem potřebovala něco, kam bych dala lesky a nemusela je pořád hledat někde vzadu v šuplíku :-) Navíc je to pěkné na pohled :-)
Zuzka <3

Jídelníček 19.4. - 20.4.

20. dubna 2015 v 20:16
19.4.

Snídaně: jogurt s kakaem
Svačina: pomeranč
Oběd: 2x talíř čočkové polévky, 2x talíř zapečených brambor se zapečeným masem
Svačina: Čokoládová buchta
Večeře: trošku obojího od oběda :D

Cvičení: 30 minut běhání
10 minut kardio cvičení

Spánek 7 hodin a cca 30 minut

20.4.

Snídaně: jogurt s kakaem
Svačina: Sýrovka a Bebe sušenky
Oběd: Trošičku rizota a jogurt (v jídelně mi moc nechutná... :/)
Svačina: ------
Večeře: Kuře s rýží, 1,5x čočková polévka a čokoládová buchta

Cvičení: 1 hodina a 15 minut tancování
120 minut cvičení na nohy

Spánek 7hodin a cca 15 minut


Essence 179

20. dubna 2015 v 13:21 Recenze
Takže, už je tady další recenze a tentokrát je to na lak od essence :-)
Už dlouho jsem toužila po nějakém zeleném, nebo aspoň tyrkysovém laku, protože jsem žádný neměla a teďka zase toužím po oranžové, ale po normálním :D (mám doma zvýrazňovací) jinak tento lak jsem dostala spolu s tím minulým od mamky k Vánocům..
Laky od Essence jsou zvláštní, některé vydrží dlouho a jiné skoro nic, ale tady ten naštěstí drží a to je dobře, protože ladí se spoustou oblečení, i když se to možná na první pohled nezdá :D
(doufám, že oceníte, že jsem si tu lahvičku málem rozflákla kvůli té fotce :D)
Na těchto lacích od Essence se mi líbí, že jak je dlouhý ta se dá jeden prst nalakovat jednoduše jedním tahem, dříve jsem to dělala složitě a ještě jsem si na to stěžovala (ach jo :D) ale samozřejmě teďka už je to to nejlepší, co mohu udělat :DD No nic.. I když to možná není moc vidět (určitě teda ne na fotce), tak lak se i třpytí, není to přímo třypitivý lak u kterého to je poznat, ale třpytky tam jsou, na druhý pohled (co s tím pořád mám? :D) to už je vidět :-) Celkově se mi tyto "starší" lahvičky líbí více, než ty obyčejné, co existujé poslední dva roky?? Já nevím, moc to nesleduji, protože u nás v drogerii se dají koupit pouze tyto varianty :D ale to je mi tak nějak jedno, protože je mám stejně radši kvůli té tloušťce štětečku :-) Taky vám vyhovují?
Zuzka <3

Nákupy za měsíc březen

19. dubna 2015 v 13:16 Nákupy
Takže konečně jsou tady nákupy!! A chci říct, že vždy to budou tak maximálně čtyři věci, protože já nejsem člověk, který by si každý měsíc kupoval pět řasenek, osm lesků, dva make-upy a tak :D To nee!! Já jsem normální třináctiletá holka, která si koupí pár věcí celkově i za rok :D A jinak se omlouvám, že tento článek píšu později, ale bohužel jsem doopravdy neměla čas :D
Takže jako první tady mám překvapivě od essence lesk na pusu, který stál 55,- Kč a je fakt nádherný!! Vypadá jako bych potom měla mít růžovou pusu, ale tak to doopravdy není a v reálu to na puse vypadá doopravdy nádherně :-) Vezmu si ho na pusu nejméně jednou za den a jsem na něm fakt dost závislá :D
Další jsou dva laky od OCEANU a jsou luxusní, cenu sice nevím, ale jsou úžasný a i když to tak nevypadá, tak oba dva mají takovou tu nádhernou zvýrazňovací barvičku :-) růžový je odstín 67 a oranžový 63 :-) Už jsem je na sobě samozřejmě párkrát měla a vydrží jako normální lak, tak kolem čtyř až pěti dnů, což není zase tak špátné..
Další je opět lak a tentokrát je to normální oranžová, kterou jsem si doopravdy přála, je od Miss sporty, odstín 460 a koupila jsem ho ve slevě za 15,- Kč. No, patří do kolekce, které jsou rychle usychající :D Dobře, očekávala jsem od toho rozhodně více, protože hned potom, co zaschl mi začala z nehtů opadávat, jo hnetka potom, takže teďka opět hledám další, protože věřte, že tady ten je na nic :D
No, samozřejmě, že velká éra baby lipsů je za námi, ale stále jsou docela populární. Takže když to kolem mě bylo pořád: "Jakto, že máš nějaký pitomý labello (je fakt dobrý :D), když tady je úžasný a posvátný baby lips!" No, tak jsem si koupila za 80,- Kč podle mě nejlepší barvící cherry me a o tom stejně ještě napíšu v jiném článku...
Takže jelikož jsem do teď byla zvyklá na odličovací mléko a ubrousky, musela jsem si pořídit nějakou micelárku a musím říct, že tato je fakt úžasná, sice už nevím, kolik stála (kdyžtak si to vygooglete), ale je naprosto dokonalá. Všechno rychle smyje a nádherně voní :D Celkově značku Lirene moc neznám, ale micelárku má fakt super :-)
Zuzka <3

Miss sporty 510

19. dubna 2015 v 13:10 Recenze
Takže máme tady první recenzi, která by se dala považovat i za první smysluplný článek :-)
Tento lak jsem dostala k Vánocům pod stromeček a jsem za něj ráda, protože jsem už potřebovala nějaký takový modrý, abych ho mohla nahradit, za jeden, co mi už doopravdy pořádně vyschl.. Mamka to samozřejmě věděla :D takže jsem fakt velice ráda přivítala :-)
Lak patří do edice Lasting colour maxi brush, která by měla vydržet 10 dní :D Opravdu to nelže, ale záleží také na tom, jak to nosíte, jak pořádně jste se předtím odlakovali a tak :D Když jsem ho měla poprvé, tak se mi začal sloupávat hnedka čtvrtý den, ale potom už vydržel deset, dokonce až třináct dní :D
Tato barva se mi doopravdy líbí, zamilovala jsem si jí a to jsem si myslela, že tu vypotřebovanou už nic nepředčí :D Tak to jsem se rozhodně spletla :-) Celkově my v poslední době laky od Miss sporty sednou více, než laky od Essence a není to jenom trvanlivostí :D Takže jakmile u nás v drogerii byla akce jednu plus jedna (ano, píšu to slovy) zdarma, musela jsem tam jít a dva laky si koupit.. Jinak chci ještě dodat, že u mě převládají jinak spíše studené tóny, takže kdyby jste hledali, tak u mě nenajdete červenou ani černou :D Ale i tak mi to vyhovuje, jak to mám :D
Takže jinak :D V Tetě najdete tento lak za 20,- a na internetu o pár korun víc, myslím, že průměrná cena je asni 30,- nebo tak nějak a určitě mi nezapomeňte napsat, jestli vám taky laky od Miss sporty vyhovují :-)
Zuzka <3

Deník 12. - 13. díl

19. dubna 2015 v 8:32 Deník
Naazdar občané našeho státu (jsem strašně vynervovaná a blbě se mi dýchá, tak mě prosím pochopte, nebo aspoň omluvte..) Takže jelikož moc lidí na můj deník nekouká, tak vás potěším a opožděně napíšu minulý týden. Začal poměrně dobře ;-) asi hlavně proto, že k nám každý rok nikdo nechodí, ale i tak jsem už ráno namalovala vajíčka voskem a připravila jsme se na každodednní rutinu. Pak jsem udělala věci do školy a konec :D V úterý nám odpadla občanka (už zase), takže fakt nemám páru, kdy napíšu ten pitomý test, ale jinak to bylo všechno v pohodě a den jsem si docela užila. I když, teda no.. měli jsme zkoušku z tancováním, která nedopadla zrovna nejlíp, ale aspoň jsem nebyla jediná, která to vorala :D Ve středu jsem opět měla orchestr, což znamená dvě hodiny s lidmi, které nenávidím (dobře, tak jen čtvrtku, ale i tak). nebo je vůbec neznám, až na spolužačky, či kamarádky z kroužků.. Taky mi bylo oznámeno, že nás derigentka bude odděleně zkoušet, peorože za čtrnáct dní jedeme na ústřední kolo do Olomouce. Moc se na to teda netěším, ale fajn.. Ve čtvrtek jsem měla zase angličtinu a opět mě strašně dožírá, že bereme neustále to samé a všichni to už zhruba umíme, navíc z učebnice, kterou jsme už dodělali a teďka už máme nové, super! Jinak v pátek mi bylo oznámeno, že mě naše učitelka na tanec pomlouvá :D Když se jí omlouvám, tak to jsem straašně vzorná, ale jakmile se jí neomluvím a příjdu déle (což se stalo v pátek), noo :D Tak jsem zjistila, že na mě celou tu dobu nadávala, jak to všechno kazím a jak jsem blbá a tak, což mi můj pohled na naší učitelku akorát potvrdilo a myslím si, že konečně už by mi mohlo vyjít to, že odejdu a začnu v klidu chodit normálně běhat ven, protože to vyjde na stejno, nebo přejdu k jiné učitelce. Což mi připomíná, že jsem tam líná, že (ano.. :D) jsem ještě nezačala o víkendech běhat, i když v mém okolí už běhá skoro každý (coč mi taky přijde, že to teď bude vypadat, že je napodobuju atd.) V sobotu a v neděli byl hlavně velký oddych, protože školy mám tak nějak pokrk :D

Teďka v pondělí jsem měla asi po třech týdnech housle, což dopadlo celkem dobře, protože měla kupodivu dobrou náladu :-) Taky jsme měli opět zkoušku z tancem. Dopadlo to lépe a kupodivu jsem nebyla ani jednou napomenuta, asi tuší, že by o mě mohla přijít, ona má na to ten nos :D V úterý ani necím, že by byla nějaká velmi významná věc v mém životě.. ..á ano, odpadla nám občanka, jestli nám odpadne i to další úterý, tak já fakt umřu smíchy :D Jinak anoo! Bylo mi řečeno, že začnu chodit k psycholožce, tak jestli mi to pomůže, tak mi fakt budete moct potleskat :DD Ve středu jsme teda měli mít to oddělené zkoušení, noo, byla jsem první, koho zkoušeli, ale tak... ...mohlo to dopadnout hůř, ale nervozitu jsem měla obrovskou, taky kvůli tomu jsem nahoře psala, že se mi blbě dýchá, protože hnedka potom, co jsem odešla dolů a šla jsem na záchod se mi poměrně dost podlomily kolena a kdyby tam nebylo umyvadlo, tak sebou třísknu o kachličkovou podlahu :-) fakt super.. No, ve čtvrtek opět ájina a opět to stejné, takže nic nového. V pátek jsme měli zkoušku v dovadle, ale jelikož to nebylo oficiální, tak tam nedali baletizol a já jsem měla třísku v ruce (jo, ne v noze, ale fajn..), no a nějak jsem si natáhla břišní svaly, potlesk pro Zuzku, takže se mi blbě kašle (zmiňovala jsem, že už se musel odložit již čtvrtý termín na očkvání?!) a nemůže pořádně vstávat ze sedu. V sobotu jsme měli vystoupení s francouzkým orchestrem a bylo to celkem super, ale neskutečně jsem jim záviděla dvou poschoďovej autobus :OO V neděli jsem dělala zase věci do školy, ale celou dobu jsem byla strašně unavená, protože se mi fakt stále nedaří usnout a plánuju, že ještě dneska půjdu běhat, tak uvidíme :-)

Vydržet až do cíle aneb stejně to nejde

14. dubna 2015 v 17:48
Ano, přesně toto je jedna z věcí, kterou bych tu chtěla probírat. Obrázek, který štve poměrně dost lidí, jenom proto, že se vzdali před cílem, protože si řekli, že to prostě nejde, že to nedokážou, přestože to jde.
Spousta z nás (ano, taky patřím občas mezi vás) trpí depresemi, špatnou náladou a negativním myšlením, které potom narušuje naši mysl. Je těžké, koukat se každé ráno do zrcadla na člověka, který nemá rád sám sebe. Ano, je to tak. Spousta lidí trpí depresemi jen proto, že nemají rádi toho člověka, kterého každý den ovládají. Proto někoho deprese doženou až k sebevraždě, ale je důležité se tomu vyvarovat. Neříkám vám, aby jste se okamžitě zvedli a vyhledali si nejbližšího psychologa. Jen se musíte naučit mít rádi sami sebe. Je to těžké, to vám mohu říci rovnou, ale doopravdy to za to stojí. Vždycky se najde nějaké řešení. Důležité je být trpělivý, což je pro nás to nejtěžší a proto to vzdáváme předem. Promluvte si sami se sebou, řekněte si, proč se vlastně nemáte rádi, co vás trápí. Nemusíte to říkat nikomu jinému, než sobě. Vy jste sám sobě nejlepší kamarád(ka) a je to pravda, i když si to nikdy nechcete přiznat. Stačí se kouknout do zrcadla a promluvit si se sebou, doopravdy. Potom zjistíte, že vlastně nemáte důvod, protože každý jsme originál. Nikdo není stejný a i když se nám někteří smějí, nemají k tomu důvod, ani oni nejsou dokonalý, nikdo není dokonalý.
Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se vám někdo směje, proč vás pomlouvá?! Často proto, že v hlouby duše, by chtěl být takový, jako jste vy a přitom stačí být na toho člověka milejší a nechovat se jako sobec. Například vás mladší sourozenc, vás napodobuje proto, že mu připadá, že jste bez chybičky a proto chce být jako jste vy. Nesmíte ho ale neustále odbývat, on chce jenom být tak statečný a úžasný, jako jste vy.
Když začnete myslet pozitivně, naplní to váš život radostí. Už se nebudete nuceně smát a dělat ze sebeb šťastného člověka, když jím konečně budete. Jenom stačí přetrpět tu těžkou cestu a zjistit, že život za to stojí, nikdy není pozdě, začít znovu a lépe...


Malování

6. dubna 2015 v 14:36
Spousta dívek se začne malovat proto, že se chtějí zalíbit klukům, nebo si chtějí připadat dospěle a hezky. Jsou tu ale ty, které k tomu vedla problematika s pletí a mě k tomu vedl strach.
Dobře si vzpomínám na to, když jsem si koupila svůj první lesk na rty a zároveň svou první věc z dekorativní kosmetiky (pokud nepočítám různé blbosti z časopisů), bylo to proto, že jsem se celý den bála a přitom jsem si hryzala spodní ret, až jsem si ho rozhryzala do krve, která potom sice zaschla, ale potřebovala jsem to nějak zamaskovat.. Svůj první korektor jsme si koupila, když jsme celou noc nespala. Vůbec jsem na to nebyla zvyklá, protože já spánek potřebuju, ale strach mi to nedovolil, nevím, jaký to byl strach, ale dobře si pamatuju, že ráno jsme vypadala jako panda. Hnedka jsme si šla o polední přestávce koupit nějaký do drogerky. Já jakožto naprostý neznalec korektorů (v té době) jsem si koupila ten nejlevnější od Miss sporty a ještě k tomu o trochu tmavší, protože jsem to ani nezkoušela a ještě v obchodě jsem ho na sebe dala. Neříkám, že mi to extra slušelo, protože jsem s tím ani nějak moc neuměla, ale vypadalo to rozhodně líp, než před tím... Svou první (a zatím poslední) masku jsem si udělala (podle nějakého receptu, už si to ani nepamatuju), když nastal den, kdy mi ani korektor, ani pudr, ani krém nepomohli a tak jsem na sebe něco naplácla. Neříkám, že to nepomohlo, trochu pomohlo, ale rozhodně jsem se necítila líp, naopak jsem si připadala naprosto zoufalá. A teďka čekám, co bude dál...

Je to pravda?

Zvládly by jste to na mém místě?


Deník 11.díl

5. dubna 2015 v 13:25 Deník
Tak joo :-) konečně tady máme zase nějaký ten díl deníku a s ním i spoustu naprosto nudných informací, které nikoho nezajímají :D
V pondělí jsme přijeli s prodlouženého víkednu a tak jsem měla doopravdy málo času a v úterý už jsem musela do školy, suuper, takže jsem psala z dějepisu (u něho je lepší psát, než být potom nečekaně zkoušená) a z matiky (to samé) taky jsem se musela přihlásit na už třetí termín písemky, protože jsem zatím nepsala ani jeden z termínů na občanku a teďka jsem s radostí zjistila, že nám v úterý odpadá, takže si to napíšu až za týden :D Ale kromě školy bylo úterý pohodový :-) Ve středu jsem zjistila, že se zase budu muset učit na biologii, což mi připomíná, že jsem na ni ještě ani jednou za celé prázdniny nesáhla, což se zdá jako chyba :D A taky jsem šla na orchestr, kde se konečně potvrdilo, že s ním pojdeme na celostátní (asi celostátní, ale podle mě jo) soutěž do Olomouce a tak se aspoň vyhnu doktorce :D Ve čtvrtek nám zase začaly prázdniny a tak jsme hnedka ráno vyjeli k babičce. Vzala jsem si s sebou jen pár maličkostí a mezo nimi i Papírová města, která jsem konečně dočetla :-) V pátek jsem dohromady asi docela odpočívala a v sobotu jsme slavily dědečkovi narozeniny a potom jsme odjely domů. Dneska ráno jsme malovaly vajíčka (voskem) a myslím si, že rok co rok se zlepšuju (haha, skromnost nade vše :D) No aa to by bylo asi pro tento deník vše :-)

Deník 10. díl

1. dubna 2015 v 19:18 Deník
Noo, co je divného, ano správně.. .. nenapsala jsem deník v neděli a dokonce jsem ho napsala až teď a to vše jenom proto, že jsem byla na prodlouženém víkendu. Sice až do pondělí, ale i tak.. No, mám teďka fakt strašně málo času na psaní, jaksi čehokoli, takže tak a samozřejmě na svém druhém blogu jsem o trošičku více aktivnější (jo, je to ode mě, trochu hnusný :D)...
Takže můj týden začal školní besídkou, na které jsem měla zahrát svůj přednes zpaměti. Plánovala jsem takovou lest, že si řeknu o stojánek, ale nakonec jsem to neudělala a tak jsem samozřejmě uprostře skladby na celé dva řádky vypadla (ano, děkuji za potlesk :D) no, učitelce jsem potom neskutečně rychle unikla (jj, kecám, ale co, fakt jsem se jí vyhla) a tak neustále čekám na nahrávku.. Upřímně, víte, co je pěkně nefér, že můj mozek má dovolenou a já už si na úterý, středu ani čtvrtek absolutně nepamatuju (ach ta skleróza). Takže v pátek jsme odjeli do Beskyd a bylo ta nádherné :-) Byl to nádherný a veliký hotel a krásně to tam všude vonělo dřevem. Jako ubytovaní jsme měli plavání v relax centu, které bylo asi 30m vedle zdarma, takže jsem tam byla každý den (tedy 3x, v pondělí jsme odjížděli brzo), bylo to fakt nadharné, dvakrát jsme byli na bowlingu a jednu na bandmintonu a taky jsem tam měla jednu levandulovou koupel, která byla úžasná. Celkově jsem tam vlastně dost relaxovala a bylo doopravdy úžasné a klidně bych tam jela znovu. Což mi taky připomíná, že jsem odtamtud měla odeslat pohled (úkol na kroužek angličtiny), ale nemohla jsem najít schránku, nebo poštu a ještě jsem ho neodeslala, takže zítra, jo :D No a teda byli jsme tam do pondělí, takže v příštím deníku, u kterého taky nevím, jestli bude v neděli, pondělí zapisovat nebudu :-)