Krásní mrtví - Jonas

21. září 2015 v 12:15

Autor: Eden Maguire
Originál: Beautiful Dead - Jonas
Přeložil: Petr Lehečka
Nakladatelství: Fragment, 2011
Počet stran: 271 stran

Anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Jednou jsem si půjčila v knihovně druhý díl a jelikož jsem to moc nepochopila, tak jsem se k této sérii nevrátila. Teď jsem sáhla po prvním dílu s tím, že jsem na to byla možná v té době moc malá. Ještě, že jsem to udělala, protože se mi tato kniha neskutečně líbila a těším se, až si přečtu další. K čertu s upíry a vlkodlaky, to je všechno strašně ohrané, ale zombie, co nejsou zombie. No lidi, to je originalita! Knížka je poutavá, místy i děsivá a romantická, neskutečně rychle ji přečtete, protože od ní prostě nejdou odtrhnout oči. To prostě nejde :D Obálka je sice paperback a já mám radši tvrdou vazbu, ale ten obrázek je neskutečně nádherný. Ty křídla a hlavně ty vlasy, to je prostě úžasný. Neříkám, že tato kniha předčila Hledání Aljašky, to rozhodně ne, ale je prostě super a jsem z ní nadšená :) I jména jsou neskutečně krásná, Summer, Darina Jonas, Phoenix, prostě krása :D

Moje nejoblíbenější postava je Phoenix, už podle popisu je nádherný. Tomu se říká láska až za hrob. Jo, to v realitě nenajdete :D Ač jim Hunter jejich lásku kazí a to mě neskutečně štve, ale je na tom přeci jen potom něco zajímavého, kdyby to tak nebylo, bylo by to přeslazený... Kdo je vrah? Už podle toho všeho, co se v knize píše to bylo jasný, takže žádné překvapení se ve velkém nekonalo, ač Bob se zabít nemusel. Ale nechtějme potom detektivku, když je to fantasy román. Darina se snaží pomoci Jonasovi vrátit se do hrobu s klidem a tím se přátelí zpět se svou bývalou kamarádkou Zoe. Zoe je milá postava a doufám, že jim přátelství vydrží do konce celé série, protože jsem si ji také dost oblíbila. už teď jsem neskutečně zvědavá, kdo zabil Arizonu :) Arizona se sice zdá být namyšlená, ale myslím si, že taková ve skutečnosti není. Spíše si na to jen hraje, protože se nechce vracet k té nešťastné události, jelikož je tím raněná, ale to je pouze moje domněnka :)
Každá věta v knize je něčím jiná, zvláštní. Každou sekundu, co jsem knih nečetla jsem o ní přemýšlela. tato kniha patří k těm knihám, které vám nedají spát, dokud je nepřečtete do konce. Tetování na místě, kde byli zabiti, to je neskutečně originální a myslím si, že tato kniha prostě originalitou přetéká. u Hledání Aljašky je jak originalita, tak i jednoduchost a tady je jen originalita. Já ráda v knihách experimentuju, ale možná, že toto mi už vadí. Přeci jen jsem z té knihy očekávala trošičku více všednosti. Mám ráda knihy, ve kterých vidím trošku více každodenního života lidí. Tady se přeci jen každý den vrací k krásným mrtvím a to je na mě moc. Je mi jasné, že tak je prostě ta kniha psaná, ale přeci jen bych radši jeden, nebo dva úplně normální dny a kniha by byla dokonalá.

Knihou jsem nadšena a patří k těm nejlepším, co jsem zatím četla, doufám, že se mi bude líbit celá série. Celkově kromě vraha nemám žádnou postavu, která by se mi nelíbila a obzvlášť mám v oblibě Phoenixe a Zoe. Obálka se mi líbí, ale tady už po této knize sáhne hodně lidí spíše ze zvědavosti. Někde jsem třeba četla, že ji někdo našel v antikvariátu a kniha ho zaujala právě tím. Kdybych ji našla v antikvariátu, tak si ji hnedka koupím. Plánuju si celou sérii v budoucnu koupit, ale momentálně se chci zaměřit spíše na svůj wishlist, takže to bude muset ještě chvilku počkat. Každopádně tuto sérii knih jen doporučuju.

81%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama