Květen 2016

Nové knihy #3

23. května 2016 v 17:52 Nové knihy

Zdravím mí milý čtenáři! Po doopravdy krátké době se vám hlásím s novými knihami :-) Za všechno samozřejmě může Svět knihy, na kterém jsem utratila své zbylé peníze a dohromady jsem si odsud odnesla hned čtyři knihy :-) a potom samozřejmě má první spolupráce, která mi taky vynesla jednu knihu :-)Jiskra v popelu - Sabaa Tahir
Kniha, na kterou hodně lidí čekalo a která má doopravdy velice dobré hodnocení. Samozřejmě jsem se nechala strhnout davem a musela jsem si ji pořídit :D Na začátakem musím říct, že má velice pěknou obálku, která hned na první pohled zaujme. Jedná se o první díl ze série a jsem doopravdy zvědavá, jestli se mi kniha bude líbit :-) Samozřejmě jsem netušila, že nějaká taková kniha vyjde a na žádném wishlistu jsem ji neměla, ale jak jinak, jsem si ji musela nečekaně koupit, protože jsem prostě neodolala. O autorce jsem nikdy předtím neslyšela, ale pokud jsem dobře informovaná, tak už napsala i druhý díl a jelikož nedokončené série... to se prostě nedělá :D Tak se už teď těším na další.


Dopisy na konec světa - Ava Dellaira
Konečně se mi podařilo sehnat knihu, kterou jsem tak strašně dlouho hledala. Opět se jedná o nepřehlédnutelnou obálku, která vystihuje děj knihy, i když u toho anglického názvu je to výstižnější. Jedná se tedy o paperback, z čehož zase moc nadšená nejsem, ale myslím si, že ten děj to vynahradí. Mělo by se jednat o takovou psycho knihu o holce, která píše dopisy mrtvím, a tak se vyrovnává se smrtí svojí sestry. Mezi tím je samozřejmě nějaké tajemství, deprese atd. Zatím mi to připadá jako spojení knih Všem klukům, které jsem milovala a Všechny malé zázraky, tak snad se mi to bude líbit :-)


Bez šance - Neal Shusterman
Znovu se jedná o knihu, kterou jsem si chtěla koupit kvůli náhlému rozhodnutí. Tedy, chtěla jsem si ji koupit, protože jsem na ni viděla úchvatnou videorecenzi. Nakonec to skončilo tak, že se mělo jednat o jedinou knihu, kterou jsem si na Světě knihy měla pořídit (jak naivní Zuzko :D). Opakuji se, ale opět se mi na ní líbí ta obálka. Mnoha lidem příjde divná, ale mně se to prostě líbí... Jedná se tedy o knihu, která také vypraví o budoucnosti a o tom, že se zakázaly potraty, ale místo nich mohou rodiče své děti od 13 do 18 let poslat na rozčtvrcení, což je proces, při kterém vás nasekají na kousky... No a tři hlavní hrdinové se rozhodli, že utečou, protože chtějí žít (překvapivě), takže opět velice napínavá kniha.


Skleněný trůn - Sarah J. Mass
Ano, ano... Až Svět knihy mě dohnal k tomu koupit si první díl z populární série Skleněný trůn, ale na mou obranu, u nás v knihkupectví tato kniha nebyla a přes internet se mi to kupovat nechtělo :D Jedná se o fantasy sérii, kterou vám snad nemusím představovat. Já jsem si tuto knihu koupila hlavně kvůli zvědavosti, protože ti, co čtou tuto sérii se rozdělili na dva tábory. Buď knihu milují, nebo nenávidí, nic mezi tím není (nebo možná je, ale to je naprostá menšina). Tak jsem dost zvědavá, k jakému táboru se přidám, ale zatím to vypadá na ten první :-) Knihu budu mít brzy dočtenou, tal se těšte na recenzi :-)


Škola dobra a zla Poslední navěky - Soman Chainani
Jakmile vyšel závěrečný díl této fantastické trilogie, musela jsem ho za každou cenu mít :-) A díky mé první spolupráci se mi to podařilo a jsem strašně moc ráda, že jsem tuto knihu dostala. Více se samozřejmě dozvíte v recenzi, kterou jsem na knihu udělala. Co k tomu říci? Kniha je úžasná a moc, moc, moc ji všem doporučuji. Myslím si, že touto trilogií nepohrnou ani dospělí, je to něco jako Malý princ.. A samozřejmě to by to nebyla Zuzka, aby se opět npozastavila u těch dokonalých obálek, kterou všechny knihy mají. Hezky mi zdobí knihovnička a já se nemohu dočkat, až autor napíše nějakou další knihu :-)

Svět knihy 2016

15. května 2016 v 20:50 Knihy
Ano! Každý rok se pravidelně v Praze koná Svět knihy. I letos se na tři dny holešovické výstaviště proměnilo na ráj knih. Letos jsem se sem vydala poprvé, rozhodně toho nelituju a určitě pojedu i příští rok.
Musím říct, že mě ten obrovský prostor zprvu trochu děsil, protože zde bylo hodně lidí. Obzvlášť v Euromedii, kam jsme šly jako první, bylo hrozně moc lidí. Postupně ale lidí ubývalo, a tak se všude dalo normálně pohybovat. Kdybych měla nekončené množství peněz, tak to tam doopravdy vykoupím, ale i tak si myslím, že jsem si toho koupila hodně :D


Jako poslední tady mám pár drobostí, kdetré jsem si zde koupila. Samozřejmě jsem si zde koupila i knihy (jak jinak :D), ale na ty si budete muset počkat :D Již brzy o nich ale taky přibude článek :-)

Škola dobra a zla - Poslední navěky

14. května 2016 v 17:04
Autor: Soman Chainani
Originál: The School for Good and Evil: The Last Ever After
Překlad: Magdaléna Stárková
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 500 stran

Anotace: Sofie a Agáta si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své "šťastně až navěky", avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši?
Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.

"Jak jsem mohla být tak slepá? Snad proto, že někdy je jednodušší vidět to, co se nabízí, aby člověk nemusel pohlédnout do očí pravdě. To já jsem nikdy nesvedla." - Ginevra

Po tom, co Sofie polibkem vrátila Školníkovi život a Agáta s Tedrosem se vrátila do Gavaldonu je vše úplně jinak. Zatímco je Sofie vězněna Školníkem v jeho věži a neustále odmítá jeho žádosti o ruku, zamilovaný pár se pořád hádá a schovává se před jistou smrtí od vesničanů. Po tom, co se Agáta s Tedrosem vrací zpět do pohádkového světa zjistí, že nic není jako dřív - všechni zloduché opustili své hroby a připravují pomstu. Navěkové vymírají, gavaldonští přestávají věřit v dobro a Slunce už nesvítí jako dříve...

Musím říct, že jsem se docela bála, že poslední díl nebude tak úžasný jako ty předchozí a zkazí to celou trilogii, ale naštěstí se tak nestalo :-) Což samozřejmě tuto trilogii automaticky přemisťuje mezi moje nejoblíbenější. Kniha byla naprosto nekutečná! Opět byla plná překvapení a zvratů. Líbilo se mi, jak si se vším sutor pohrál. Emoce, charaktery, city. V minulém díle jsem se začala docela zastávat Sofie, protože mi přišlo, že k ní Agáta byla nespravidelivá, ale teď jsem se samozřejmě vrátila zpět na stranu Agáty. Kniha mi mizela pod prsty a já jsem v průběhu děje zapomněla na realitu a žila v domnění, že jsem součástí děje. Ke konci knihy už to moje pocity nevydžely a následovaly potoky slz.
Za zmínku také samozřejmě stojí obálka. Jsem velice ráda, že zůstala stejná, jako ty ostatní (i když nejspíše ani jiné nejsou) a skvěle zdobí moji skromnou knihovničku :-)


Dokázala jsem se vtělit do Agáty a prožívat s ní její pocity. Zároveň jsem ale chápala, proč se Sofie nechce svého vysněného konce za žádnou cenu vzdát. Taky jsem byla překvapená, jak vypadají pohádkové postavy po těch letech a hlavně jsem byla okouzlena tím, že Soman Chainani myslí v celé této trilogii na to, co skoro všem pohádkovým knihám chybí - dětství pohádkových postav a hlavně, co dělo v průběhu "šťastně žili až do smrti". Nikdo neví, co se děje potom, co si Popelku vezme její princ, co se děje po tom, co Jeniček s Mařenkou dojdou zpět domů. A právě to mě neskutečně uchvátilo, protože mě nikdy nenapadlo se zamyslet nad tím, co se vlastně děje potom.
Musím říct, že styl psaní těchto knih naprosto žeru a zoufale toužím po dalších knihách od tohoto autora. Knohu doporučuji všem věkovým kategoriím, protože se myslím, že se v této trilogii každý najde. Nedát této knize pět hvězdiček by bylo snad to nejhorší, co bych mohla udělat. Na závěr bych také chtěla poděkovat e-shopu megaknihy.cz za poskytnutí recenzního výtisku, moc si toho vážím.


Anna krví oděná

6. května 2016 v 20:30
Autor: Kendare Blake
Originál: Anna Dressed in Blood
Překlad: Andrea Vašíčková
Nakladatelství: Baronet, 2013
Počet stran: 271 stran

Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

"Otevřu oči. Stojí nade mnou, bohyně smrti, s černými studenými rty a studenýma rukama." Tak popsal Cas Annu, když ji viděl poprvé. Hned od začátku v něm Anna vyvolala rozpoluplné pocity. Nemohl ji poslat pryč, prostě to nešlo. Bylo na ní něco jiného, tajemného a krásného. Ač před jeho zraky zabila člověka, vracel se za ní, povídal si s ní. Jediné, co chtěl, bylo Anně pomoci.
Se svými kamarády - Thomasem a Carmel se rozhodne, že Annu osvobodí od její kletby, ať to stojí, co to stojí. Potom začíná to pravé dobrodružství.

Úchvatná kniha plná překvapení. na začátku jsem si říkala, že se bude jednat o klasickou "strašidelnou" knihu, ale od druhé poloviny jsem se doopravdy začala bát. Kniha nabírala další tajemný spád a já se nad ní třásla, kdy to skončí. Stránky mi mizely pod rukama a najednou jsem knihu měla dočtenou. A byl konec a já jen zírala na poslední stránku. Asi pět minut jsem takto seděla, a potom ze mě vyšlo jen "wow". Číst knihu pro mě byl skutečně zážitek. Do knihy jsem se hned vžila a hltala jsem veškeré rozhovory, jakobych si s postavami povídala já sama osobně. Všechny postavy mi přirostly k srdci. Nejvíce asi Anna - z vražedkyně se nakonec vyklubala vystrašená holka, která toužila po vysvobození. Bylo mi jí neskutečně líto a ještě teď se mi chce brečet nad tím, co musela dělat, když by přitom ostatním nejraději ze všeho pomáhala. Stejně jako konec knihy, který byl velice smutný - občas jsem měla doopravdy slzy na krajíčku.


Když jsem si četla první stránku, myslela jsem, že omdlím - první stránka a hned překlep. A ač mé hbité oko našlo v knize překlep ještě jeden, vůbec to nevadilo, protože příběh to celé vynahradil. Na začátku byla kniha dobrá, tak na tři hvězdy, ale od druhé poloviny to už jelo a kniha si doopravdy těch pět hvězd zaslouží. Myslím si, že v dnešní době je velice těžké přijít na knižní trh s originálním příběhem, ale jak je vidět fantazie nezná mezí. Příkladem jsou Krásní mrtví - také pěkná série a hlavně originální. O nadpřirozených jevech se sice dočtete v každé druhé knize, ale v ději to nefuguje tak, jako tady. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by někdo zabíjel duchy a je to doopravdy zajímavé. Zatím jsem četla jen pár duchařin a ty mě moc nenadchly, ale tato je naprostou výjimkou. Určitě si ji zamilujete tak, jako já. Už se nemohu dočkat, až si pořídím druhý díl :-)


Unboxing #1

3. května 2016 v 20:03 Unboxing
Dnes mi domů přišel malý balíček :-) Jedná se o knihu, kterou jsem dostala díky spolupráci s mým oblíbeným e-shopem, kde kupuji vždy knihy k Vánocům - megaknihy.cz. Strašně moc chci za to e-shopu poděkovat, protože je to má první spolupráce a vůbec by mě nenapadlo, že to výjde :-) ale vyšlo to a jsem z toho neskutečně nadšená :-) Ale přejděme ke knize...


Takto malinkatý balíček na mě doma čekal :-)


Jaká kniha se uvnitř asi ukrývá??


Pokud jste uhodli, tak gratuluji (ale zase tak těžké to nebylo :D). Jedná se o třetí a závěrečný díl z trilogie Škola dobra a zla - Škola dobra a zla Poslední navěky. Této knihy jsem se nemohla dočkat a pořád jsem čekala, kdy vyjde v češtině a už je to tady :-) Docela mě tedy překvapila ta tloušťka, ale naopak to je jenom dobře :-) Knihu si hned přečtu a v blízké době na ni můžete čekat recenzi. Jinak obálka je stále pěkná a nemůžu se jí nabažit :-)


Ke knížce jsem dostala ještě pěknou samolepku, slevové kupónky a nádhernou záložku :-)