Škola dobra a zla - Poslední navěky

14. května 2016 v 17:04
Autor: Soman Chainani
Originál: The School for Good and Evil: The Last Ever After
Překlad: Magdaléna Stárková
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 500 stran

Anotace: Sofie a Agáta si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své "šťastně až navěky", avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši?
Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.

"Jak jsem mohla být tak slepá? Snad proto, že někdy je jednodušší vidět to, co se nabízí, aby člověk nemusel pohlédnout do očí pravdě. To já jsem nikdy nesvedla." - Ginevra

Po tom, co Sofie polibkem vrátila Školníkovi život a Agáta s Tedrosem se vrátila do Gavaldonu je vše úplně jinak. Zatímco je Sofie vězněna Školníkem v jeho věži a neustále odmítá jeho žádosti o ruku, zamilovaný pár se pořád hádá a schovává se před jistou smrtí od vesničanů. Po tom, co se Agáta s Tedrosem vrací zpět do pohádkového světa zjistí, že nic není jako dřív - všechni zloduché opustili své hroby a připravují pomstu. Navěkové vymírají, gavaldonští přestávají věřit v dobro a Slunce už nesvítí jako dříve...

Musím říct, že jsem se docela bála, že poslední díl nebude tak úžasný jako ty předchozí a zkazí to celou trilogii, ale naštěstí se tak nestalo :-) Což samozřejmě tuto trilogii automaticky přemisťuje mezi moje nejoblíbenější. Kniha byla naprosto nekutečná! Opět byla plná překvapení a zvratů. Líbilo se mi, jak si se vším sutor pohrál. Emoce, charaktery, city. V minulém díle jsem se začala docela zastávat Sofie, protože mi přišlo, že k ní Agáta byla nespravidelivá, ale teď jsem se samozřejmě vrátila zpět na stranu Agáty. Kniha mi mizela pod prsty a já jsem v průběhu děje zapomněla na realitu a žila v domnění, že jsem součástí děje. Ke konci knihy už to moje pocity nevydžely a následovaly potoky slz.
Za zmínku také samozřejmě stojí obálka. Jsem velice ráda, že zůstala stejná, jako ty ostatní (i když nejspíše ani jiné nejsou) a skvěle zdobí moji skromnou knihovničku :-)


Dokázala jsem se vtělit do Agáty a prožívat s ní její pocity. Zároveň jsem ale chápala, proč se Sofie nechce svého vysněného konce za žádnou cenu vzdát. Taky jsem byla překvapená, jak vypadají pohádkové postavy po těch letech a hlavně jsem byla okouzlena tím, že Soman Chainani myslí v celé této trilogii na to, co skoro všem pohádkovým knihám chybí - dětství pohádkových postav a hlavně, co dělo v průběhu "šťastně žili až do smrti". Nikdo neví, co se děje potom, co si Popelku vezme její princ, co se děje po tom, co Jeniček s Mařenkou dojdou zpět domů. A právě to mě neskutečně uchvátilo, protože mě nikdy nenapadlo se zamyslet nad tím, co se vlastně děje potom.
Musím říct, že styl psaní těchto knih naprosto žeru a zoufale toužím po dalších knihách od tohoto autora. Knohu doporučuji všem věkovým kategoriím, protože se myslím, že se v této trilogii každý najde. Nedát této knize pět hvězdiček by bylo snad to nejhorší, co bych mohla udělat. Na závěr bych také chtěla poděkovat e-shopu megaknihy.cz za poskytnutí recenzního výtisku, moc si toho vážím.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí(la) se vám Selekce?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 mycrazydiary mycrazydiary | Web | 14. května 2016 v 20:01 | Reagovat

Wow, ten trailer vypadá zajímavě, taky máš nádherné pozadí. Pěkně napsaná recenze, sice moc nemusím recenze na knížky, ale máš to tady dost útulné. Pěkně ztvárněná recenze. S láskou Mí, budu ráda když se stavíš u mě. A zanecháš komentář.

2 Zuzka Zuzka | Web | 14. května 2016 v 20:40 | Reagovat

[1]: Děkuju hrozně moc <3 určitě si celou trilogii přečti :-)

3 anna anna | E-mail | 14. června 2017 v 11:35 | Reagovat

Ahoj, pěkná recenze. Já na knížku narazila teprve docela nedávno:-). Nejdřív jsem koupila dva díly a teď nedávno třetí hned jak jsem ho uviděla. Ty tu píšeš, že ses dokázala ztotožnit s Agátou. Když sem to začala číst prvně já uplně sem se naopak ztotožnil se Sofií. A pak mě začaly pronásledovat noční můry o tom kdo vlastně sem a jestli kdybych se dostala do tehleté školy já byla bych mezi navěky nebo nikdyvíci? Ale nakonec jsem se pohla a jsem teď ve čtvrtině posledního dílu neb bohužel nemám na čtení toliko času ale už se nemůžu dočkat konce a rozuzlení. Postupně jsem se ale od Sofie začala lišit nejsem uplně jako ona ale nejsem Agáta....

4 Davidcow Davidcow | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 16:57 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama