Červen 2016

♦ zombie apocalypse book tag ♦

24. června 2016 v 13:45 Projekty a Tagy
Po dlouhé době se poslušně hlásím s novým tagem a tentokrát samozřejmě knižním :D Tento tag jsem našla, když jsem projížděla archiv tohoto blogu. Dost mě to zaujalo, a tak jsem si řekla, proč to nezkusit, bude sranda :D A jako první si řekneme pravidla :-)

První pravidlo - vyber 5 knih.
Druhé pravidlo - ke každé knize připadají dvě otázky ohledně zombie apokalypsy.
Třetí pravidlo - postavy se vybíraji náhodně podle toho, které jméno vám jako první padne do oka při otevření na náhodné stránce.

Snad jste z těchto pravidel pochopili, o co půjde :D A teď knihy, které jsem si vybrala - Hledání Aljašky, Škola dobra a zla, Anna krví oděná, Všechny malé zázraky a Archiv.

Hledání Aljašky
1. Kdo by při apokalypse zemřel jako první?
Plukovník - Neee! Plukovník je hodný a nápomocný, bez něj nebude tým nikdy celý, ale je zase pravda, že co se boje týče, tak by asi nepřevyšoval ostatní svými schopnostmi...
2. Koho bych strčila zombíkům do náruče, abych se zachránila?
Aljaška - Nevím, jak to říci, aby to nebylo hnusný, ale Aljaška měla psychické problémy a myslím si, že by patřila mezi slabší články týmu. Rozhodně umí plánovat, to všechno jo, ale kdo ví, jestli by na ni nepadla deprese... Každopádně je mrtvá, ale i kdyby nebyla, tak by mi její oběť nejspíše nedělala tak velké problémy :D

Škola dobra a zla
3. Kdo se jako první promění v zombie?
Agáta - Ne, prosím! Agáta je sice nevyrovnaná osoba a dovedu si dost dobře představit, že by to nezvládla a šla by zombie naproti, ale je to má nejoblíbenější postava z celé série!
4. Kdo mě strčí do náruče zombíkovi, aby se zachránil?
Castor - V této knize je hodně lidí, o kterých vím, že by mě hned podstrčili do houfu nemrtvých k obědu, ale musím říci, že Castor je taková nevyzpytatelná postava, takže nevím, jestli je to pravdivý.. Je to padouch, takže by se nejspíše k zombiem přidal a... jo, asi jo :D

Anna krví oděná
5. Idiot týmu..?
Chase - Tak to fakt sedí :D Chase patří k těm, které jsem v této knize nenáviděla a dost se divím, že jsme ho vzali k nám do týmu :D
6. Mozek týmu..?
Morfran - Jo! Ano! To je to, co náš tým potřeboval! Morfran ovládá magii, s ním to vyhrajem jedna dvě :D

Všechny malé zázraky
7. Ošetřovatel týmu..?
Finch - No, v celé knize se vůbec nepíše o tom, že by Finch měl nějaké lékařské nadání. Každopádně, kdyby měl neustálý přístup k lékům, tak by se nám asi předávkoval a museli bychom hledat nového ošetřovatele.
8. Expert na zbraně..?
Decca - Ouu, do teď to vypadalo docela slibně :D Ale nevím, o Decce se v příběhu zase tolik neříká, ale kdyby jí šlo o život, tak by třeba byla schopná :D

Archiv
9. Bitkař týmu..?
Owen - Jo! Nic není ztraceno, Owen všechno zachránil :D Je nepřemožitelný, jelikož je Historie, takže ho nikdo nemůže zabít! Sakra jo, náš tým by se bez něj nikdy neobešel!
10. Kapitán týmu..?
Wes - To je osud! Wes je skvělý, co se týče vedení, myslím si, že bude jako kapitán fakt super!

Přežili jste zombie apokalypsu?
Jo, myslím, že jo :D Archiv to celé zachránil, nevím co bych dělala, kdybych si tuto knihu nevybrala. Takže co se týče kapitána a bitkaře, vyhráváme. Díky tomu by nám snad ani nemuselo vadit, že bychom byli bez ošetřovatele :D Mozek týmu je taky fajn, ale nevím, jak by se mohl Morfran a Owen shodnout, protože s Owenem se neshodne nikdo a Morfran je dost tvrdohlavý :/ Ale co se týče zbraním, tak bych spíše doufala na ženskou intuici :D Ale nějak bychom to zvládli :-)

10 důvodů proč (ne)chodit do knihovny

3. června 2016 v 19:33 Knihy
Dnes jsem si pro vás připravila 10 důvodů proč (ne)chodit do knihovny. Myslím si, že to je poměrně zajímavé a snad navnadím i ty, kteří do knihoven nechodí, protože ani nevědí, o co přicházejí!

1. Je to za hubičku
Do knihovny samozřejmě můžete chodit zdarma, jak se vám zachce, ale půjčování knih stojí okolo 100,- ročně. No řekněte, nevyplatí se to? Za tu cenu pořídíte maximálně knihu v antikvariátu, kdežto v knihovně si jich můžete pořídit o dost více, čímž se dostávám k důvodu číslo dvě.

2. Velký výběr
V knihovně sežene velké množství knih! Navíc zde můžete objevit knihy, které už se nevydávají. Nejedná se jen o knihy z roku nula, ale i knihy young-adult, fantasy, sci-fi atd. které se přestaly vydávat z důvodu malé pozornosti... Věřte, že zde najdete tituly, které se vám budou líbit, či knihu na povinnou četbu (když už nic jiného). Navíc knihovny nabízejí i knihy cizojazyčné!

3. Nikdo vás neruší
V knihovně je ticho, klid. Můžete zde relaxovat a unášet se příběhem knihy, kterou čtete. Můžete sem klidně zajít, i když si knihu půjčovat nechcete a přinést si svou. Lze zde takový vypracovávat různé referáty, či domácí úkoly. Navíc zde můžete jít zcela zdarma na záchod (což se vyplatí, vlastní zkušenost :D).

4. Internet zdarma
Skoro každá knihovna již nabízí internet zdarma. Kromě wifi, zde jsou i počítače. Můžete sem kdykoli přijít a vyhledat si na internetu co potřebujete a také vám to usnadní práci, kterou zde můžete v klidu dělat.

5. Při čtení se vám zlepší slovní zásoba
Když zajdete do knihovny a budete číst, tak se vám rozšíří slovní zásoba, což se vám bude velice hodit - nejen ve škole, kde pro vás bude o dost jednodušší psát slohové práce, ale takové v běžném životě, protože se budete lépe vyjadřovat, naleznete ve své hlavě pro danou věc vhodná slova a budete působit chytřeji :D


6. Nejdu do hospody, ale do knihovny
Když vám někdo řekne, že chodí do hospody, udělá to na vás lepší dojem, než kdyby řekl, že chodí do knihovny? Když upřednostníte knihovnu, lidi se na vás nebudou dívat skrz prsty, naopak! Budou vás považovat za velice vzdělané a určitě se na vás rádi obrátí :-)

7. V knihovně nejsou jenom šprti
Když se zeptáte někoho, kdo do knihovny nechodí, řekne vám, že v knihovně jsou samí šprti, ale to rozhodně není pravda. V knihovně rozhodně nepotkáte jen klony Hermiony :D Naopak do knihoven začínají čím dál, tím více teenageři. No uznejte, kdo by nechtěl říci - svou pravou lásku jsem objevil mezi knihami :-)

8. Akce knihovny
Knihovna nabízí i velké množství velice zajímavých akcí. Kromě předčítání se v knihovnách konají besedy, workshopy, či přednášky. Můžete zde potkat svého oblíbeného autora a popovídat si s ním o tom, jak těžká je práce spisovatele, nebo si vytvořit svou vlastní mini knížečku. Knihovna také nabízejí vzdělávací programy.

9. Brigáda
Překvapivě to mnoho lidí neví, ale brigádu si můžete domluvit i v knihovně. Seznámíte se s novými lidmi. Odhalíte větší množství knih, které knihovna skrývá. Budete se celý den válet v knihách a ještě za to dostanete zaplaceno, vždyť to je splněný sen!

10. Záložky
Knihovna je plná záložek. Seženete zde kupu záložek zadarmo a mnohdy i s pěknými obrázky. Zahoďte kusy papíru, které dáváte do knížek a vemte si v knihovně tu, která se vám bude nejlépe líbit a uvidíte, že se vám kniha bude číst o dost lépe :-)