Září 2016

Unboxing #3

17. září 2016 v 13:13 Unboxing
Ano, je to neuvěřitelné, ale za tak krátkou dobu tu jsem opět s unboxingem. Jelikož na mém oblíbeném e-shopu megaknihy.cz byla zrovna sleva na jednu knihu, kterou jsem plánovala koupit jako vánoční dárek, tak jsem toho hned využila a objednala ji. No a jelikož bych to nebyla já, aniž bych nakupovala knihy a nekoupila si jednu pro sebe, tak jsem si musela objednat ještě jednu :) A jaká to je?


Jaká kniha se v balíčku ukrývá? Tušíte?


Pokud jste uhádli správně tak vám gratuluji. Objednala jsem si knihu Famfrpál v průběhu věků od Kennilwortha Whispe alias J. K. Rowling. Musím říci, že se na knihu hrozně moc těším a doufám, že na ni napíšu i recenzi (což díky začátku školního roku nemohu zaručit). Kniha je plná famfrpálových zajímavostí a musím říci, že jsem se zamilovala do její obálky :)


Wrap up - Srpen 2016

14. září 2016 v 13:55 Wrap up
Přeji pěknou neděli všem knihomolům! Jelikož jsme už v půlce září, hodilo by se konečně napsat wrap up. V srpnu jsem měla celkem na pilno, a tak se mi za celý měsíc podařilo přečíst jen 3,5 knihy. Není to nic moc, ale protože teď začala škola, tak ode mě nemůžete očekávat nějaká velká čísla...

Harry Potter a Fénixův řád - J. K. Rowling
Jelikož jsem se rozhodla přečíst konečně celou sérii Harry Pottera zhruba po sobě a ne jednu knihu za půl roku, vrhla jsem se na pátý a nejdelší díl. Zároveň mám ale tento díl nejméně ráda, jelikož v něm umírá má nejoblíbenější postava - Sirius Black. Ano, uhodli jste správně i slzička ukápla... Přesto jak je kniha dlouhá, tak je plná akce a podařilo se mi ji přečíst za pět dní. Musím se ale přiznat, že občas se mi některé pasáže tolik nelíbily a při nich mě čtení tolik nebavilo...

Levandulový pokoj - Nina George
Další kniha, kterou jsem přečetla byl Levandulový pokoj. Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože už jen ten název a anotace se mi zalíbili. A proto pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Velká část knihy mi přišla naprosto nezajímavá a u čtení jsem si potřebovala často dávat pauzy abych děj mohla dostatečně vstřebat. Kniha se odehrávala v úžasném prostředí Paříže a pro knihomolské gurmány by určitě byla úžasným zážitkem. Na konci knihy také naleznete pár receptů. V knize bylo velké množství nádherných myšlenek, které si určitě musím někam zapsat, ale i přesto mě kniha prostě nezaujala...

Šibeniční vrch - Lois Duncan
Poslední kniha, kterou jsem přečetla tento měsíc celou je kniha Šibeniční vrch, kterou jsem si zamilovala. Jedná se o hodně napínavou knihu plnou mystiky a tajemna. Kniha pro mě byla zajímavá i tím, že se v ní hodně píše o reinkarnaci, která je pro mne velice oblíbeným tématem. Příběh je velice poutavý a už jen anotace vás určitě donutí k tomu, aby jste si tuto knihu hned přečetli. Kniha je děsivá hlavně tím, jak moc je realistická. Zároveň si ale myslím, že autorka z tohoto děje mohla vytřískat víc.

Tygrovo prokletí - Colleen Houck
Poslední kniha, kterou jsem za minulý měsíc "přečetla" je Tygrovo prokletí. Mnoho lidí mi tuto knihu a celou sérii hodně doporučovalo, ale bohužel vás musím zklamat. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila a rozhodla se ji prostě nedočíst, příběh této knihy mě fakt hrozně nudil. Nápad celého děje je určitě dobrý, ale myslím si, že ho autorka neuměla dostatečně prodat. Kniha mě doopravdy vůbec nenadchla. Je možné, že jsem ji četla ve špatnou dobu, ale rozhodně v brzké době její opětovné čtení neplánuji.

Unboxing #2

1. září 2016 v 14:33 Unboxing
Nedávno mi domů přišel záhadný knižní balíček (který není záhadný a zároveň mi přišel dávno :D) z e-shopu bux.cz, který nabízel do konce srpna velké knižní slevy a nebyla bych to já, kdybych si nepořídila nějaké ty knihy. Nazačátek bych chtěla říci, že to byla má první zkušenost s tímto e-shopem, tudíž jsem si tam nikdy předtím nic nekupovala a chtěla bych také zmínit, že jsem byla docela zklamaná. Knížky mi přišly mírně poškozené - měly natrhnuté obaly, byly špinavé a jako třešničku na dortu mi místo jedné knihy, která měla posloužit jako dárek, poslali úplně jinou knihu. Nejen, že mi tím tedy dost znechutili den, ale také mě tím okradli o peníze a dárek. Každopádně reklamace se už řeší, tak snad do konce roku ta kniha dorazí (nebo taky ne :/). Každopádně si nebudeme kazit den a přejděme na knihy :)


Jste zvědaví, já ano...


Jaké knihy se v balíčku asi ukrývají?


První kniha, kvůli které vlastně celý nákup vznikl je Dcera kostí a dýmu. Jedná se o první díl z trilogie, která u nás nebude dovydána (konkrétně nebude vydán třetí díl v češtině). Což je vždy škoda, protože knih není nikdy dost. V zahraničí je tato trilogie dost populární, tak doufám, že se mi bude líbit a kdyby se mi zalíbila moc, tak se třeba hecnu a přečtu si třetí díl v angličtině :)


Jak už jsem zmiňovala, první kniha patří do trilogie, tudíž v mém balíčku nesmí chybět ani druhý díl - Dny krve a hvězdného třpytu. Musím říci, že obě knihy mají strašně moc pěkné obálky a už se nemůžu dočkat, až je budu číst.


Další kniha, kterou jsem si objednala je Moře klidu. Na tuto knihu jsem přišla přes soutěž u mé oblíbené blogerky We Ronnie, a tak jsem si řekla, že když jsem soutěž nevyhrála, tak bych si mohla knihu koupit...


Předposlední kniha, kterou balíček ukrývá je první kniha ze stejnojmenné trilogie - Antibohyně. Jedná se o autorčinu druhou sérii a jsem na knihu hodně zvědavá. Zatím jsem od ní četla Annu krvní oděnou a kniha se mi líbila, tak doufám, že mě ani tato nezklame.


A poslední kniha, kterou balíček ukrývá je Šibeniční vrch, který jsem už stihla přečíst (protože psaní tohoto článku mi trvalo dohromady dva týdny...) a musím říci, že se mi hodně líbil, takže doufám, že se v brzké době můžete těšit na recenzi :)

To by byly teda všechny knihy, které jsem si pořídila na buxu. Doufám, že se vám líbí a pokud jste některou z nich četli, určitě mi to napište :)