Beseda s Petrem Eliášem

26. listopadu 2016 v 12:11
Dneska jsem tu výjimečně s něčím trošku jiným, než normálně. V neděli 20. 11. jsem totiž měla tu skvělou možnost, zúčastnit se besedy s šéfredaktorem nakladatelství Albatros - Petrem Eliášem. Musím říci, že jsem z toho byla dost nervózní, protože jsem nikdy nic podobného nenavštívila, a tak jsem se trochu bála, že budu muset mluvit před lidmi, které neznám. No, zkrátka si můžete představit čtrnáctiletou holku, jak jde poprvé na besedu a má nervy v kýblu... Měla jsem však štěstí, že většinu lidí, co přišla na besedu, jsem znala (včetně své kamarádky, která byla tak ochotná a šla se mnou). Navíc jsem se ani nemusela na nic ptát, protože pan Eliáš řekl snad všechno, co mě zajímalo.
Atmosféra celé besedy byla doopravdy skvělá, pohodová a uvolněná. Jelikož tato beseda se odehrávala v rodném městě tohoto překladatele, byli zde jeho učitelé a to nejen z gymnázia, do kterého chodil, ale také například pán, který ho učil hře na klarinet a saxofon. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o práci knižního redaktora i o složité cestě, kterou je potřeba podstoupit, pokud chcete překládat beletrii a ne německé průvodce. Samozřejmě se také mluvilo o překládání nového Harryho Pottera, které má na svědomí právě Petr Eliáš. Co se samotného překladatele týče, tak mi přišel velice sympatiký.
Pan Eliáš s sebou přivezl i několik knih, které překládal. Musím říci, že mě překvapilo kolik jich je (a hlavně kolik z nich znám). Třešničkou na dortu bylo to, že po skončení besedy jsme si mohli některé knihy vybrat a vzít si je domů. Musím říci, že do teď jsem ještě v euforii, jelikož vám musí být jasné, že jsem si vybrala Harryho. Dostala jsem ho i s věnováním a jsem doopravdy neskutečně šťastná. Zároveň jsem si také vybrala ještě jednu knihu a tou je kniha V šedých tónech od Ruty Sepetys.
Beseda se mi doopravdy hodně líbila a doufám, že budu mít v budoucnosti možnost se zúčastnit ještě spouty dalších :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama