Wrap up - Říjen 2016

19. listopadu 2016 v 21:31 |  Wrap up
Čauky! Vítejte u tohoto článku. Zmiňovala jsem se, že bych chtěla svou neaktivitu zmenšít, což se mi samozřejmě nepodařilo (děkuji, ale gratulovat netřeba). Nahromadilo se mi místo toho velké množství rozepsaných článků, ale nebojte se toho, že bych je stihla v brzké době vydat :) Zkrátka škola dělá divy. Ale už vás nebudu zatěžovat svými problémy. Vrhněme se na Wrap up za říjen. Tento měsíc se mi podařilo přečíst 3 a půl knihy, což je rozhodně zlepšení oproti minule, ale i tak nejsem spokojena.

Harry Potter a princ dvojí krve - J. K. Rowling
Díky svému Harry Potter read-a-thonu se mi již podařilo proplout šestým dílem a opět jsem z něj nadšená (jak jinak, vždyť to je Harry Potter). Knihu jsem měla poměrně rychle přečetnou hlavně proto, že jsem ji četla jedním dechem, jelikož jsem tento díl ještě nečetla (takže to vlastně žádný read-a-thon není). V tomto díle mě ale chování Harryho už začalo poměrně dost štvát. Měla jsem náznaky ho nemít moc v oblibě už dříve, ale tento díl byl už dost rizikový a jestli se jeho chování v posledním díle ještě o trošku zhorší, tak můj pohár trpělivosti asi přeteče (ale to, že nemám ráda hlavní postavu nic nemění na mé lásce k této sérii). Každopádně kniha pro mě určitě byla velkým čtenářským zážitkem.

Krysař - Viktor Dyk
Následovala povinná četba. Kdybych tuto knihu přečíst nemusela, tak to neudělám, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Kniha byla čtivá, styl psaní autora mě hned vtáhl do děje, ale musím říci, že některé odstavce byly nudné a měla jsem chuť je přeskočit. Líbil se mi viditelný rozdíl mezi dobrem a zlem, avšak mi díky tomu příběh přišel nereálný. Hlavní postavu - Krysaře jsem si neoblíbila, protože mi vadia jeho povaha a to hlavně bezohlednost. I přesto, že si knihu v blízké době rozhodně neplánuji znovu přečíst, musím poznamenat, že nebyla špatná.

Legenda - Marie Lu
Další kniha, kterou jsem přečetla je Legenda. Tato kniha mi v knihovničce ležela už přes rok, a tak jsem od ní nic extra nečekala, ale příjemně mě překvapila, o čemž svědčí i to, že jsem ji přečetla za necelé dva dny. Hned jsem si zamilovala hlavní postavu - Daye, nejdříve díky tomu, že byl nejobávanějším zločincem (kdo by neměl rád zločince), ale i díky jeho hrdinské povaze. Příběh byl doopravdy napínavý. Často jsem nemohla odtrhnout oči od knihy, a tak jsem četla dlouho do noci. Zároveň byl příběh taky dojemný a párkrát jsem při čtení uronila slzu. Každopádně knížku určitě doporučuji.

Moře klidu - Katja Millay
Poslední kniha, kterou jsem přečetla (konkrétně tedy její polovinu), je Moře klidu. K této knize bych se nejspíše nikdy nedostala, nebýt soutěže na blogu mé oblíbené knižní blogerky We Ronie. Pokud jste si říkali, že jsem soutěž o tuto knihu vyhrála, tak jste na omylu :D Takové štěstí jsem nikdy neměla.. Ale kniha mě tak upoutala, že když na ni byla sleva na bux.cz, tak jsem ji prostě musela mít a nelituji toho. Líbilo se mi, jak byla kniha procítěná, plná emocí. Autorčin styl psaní mi sedl a hlavně, mi všechny postavy v příběhu byly sympatické, což se mi moc často nestává. Kniha byla lehce děsivá tím, že byla hodně realistická. Jediná věc, kterou mohu vytknout je závěr, který mi přišel trochu uspěchaný a moc jsem ho nepochopila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V jaké formě máte bookshelf tour raději?

Videa
Článku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama