Prosinec 2016

Nové knihy #4

25. prosince 2016 v 15:12 Nové knihy

VESELÉ VÁNOCE!
Vítám vás u svého (po opět dlouhé době) nového článku. Od posledních Nových knih uplynulo již sedm měsíců, a tak jsem si řekla, že bych mohla napsat nové, jelikož knih, které jsem si pořídila je poměrně dost :) rozhodla jsem se, že je rozdělím, takže v tomto článku bude jen jedna polovina. Jedná se o knihy z tohoto unboxingu, takže pokud jste ho již přečetli, tak to pro vás nebude žádné velké překvapení.


Dcera kostí a dýmu - Laini Taylor
Musím říci, že tuto knihu jsem si zamilovala. Nejdříve jsem se tedy trochu bála, jelikož jsem nevěděla, jak to bude vypadat, když americká autorka píše o Praze, ale líbilo se mi to. Jak už jsem někde zmiňovala, jedná se o první díl z trilogie, ale bohužel třetí díl se u nás neplánuje dovydat. Nicméně je tu ta možnost pořídit si ho v angličtině, takže pokud vám to nevadí, tak je to fajn, avšak jelikož já osobně mám se čtením v angličtině problémy, ještě nevím jak to udělám :D


Dny krve a hvězdného třpytu - Laini Taylor
A proč se nemohu rozhodnou, jestli se pokusit o přečtení třetího dílu, či nikoli? Důvodem je druhý díl. Nejspíše za všechno může má nenadálá a velice dlouhá čtecí krize, která tak trochu přetrvává do dneška. Do druhého díle se mi pořád nešlo pořádně začíst. Díky tomu se mi začal děj tak nějak protivit. Knihu jsem odložila do knihovničky, kde pořád čeká. Určitě se na ni plánuji znovu vrhnout, ale ještě nějaký ten čas počká..


Šibeniční vrch - Lois Duncman
Další knihou je Šibeniční vrch. Jedná se o oddechovou knížku, kterou jste schopni přečíst za jeden den. Je plná mystiky a tajemna. Děj je napínavý a díky tomu vám taky stránky mizí před očima. Knihu určitě doporučuji právě na různé čtecí krize, nebo když prostě jen nevíte, co přečíst (i když pochybuji, že se vám někdy něco takového stane). Na knihu jsem narazila doopravdy náhodou, ale styl psaní autora mi vyhovoval, a tak si v budoucnu určitě plánuju pořídit i nějakou jeho další knihu.


Moře klidu - Katja Milay
Emocemi překypující kniha. I tak by se dala nazvat kniha Moře klidu. Jedná se doopravdy o velice procítěnou knihu. Myslím si, že styl psaní autorky sedne velkému množství lidí. Jednoduše se dokážete vtělit do všech postav v příběhu.. Děj byl doopravdy velice realistický a to hlavně proto, že to co se stalo v knize se bohužel běžně děje i ve světě. Knihu doopravdy velice doporučuji. Jediná chyba na ni je (dle mého názoru), že má velice uspěchaný konec.


Antibohyně - Kendare Blake
Poslední knihou je Antibohyně od autorky, která proslula knihou Anna krví oděná. Díky tomu jsem si také tuto knihu pořídila, ale zatím jsem ji bohužel nestihla přečíst a jelikož byly (vlastně ještě jsou) Vánoce, tak to ani v brzké době neplánuji. Nejdříve bych si nejraději přečetla druhý díl Anny. Potom bych možná dala této knize prostor. Problém je ale v tom, že druhý díl si musím nejdříve koupit, takže jak jsem již říkala, v brzké době tuto knihu číst nebudu.