Únor 2017

Unboxing #5

25. února 2017 v 15:41 Unboxing
Ahojky! Tak vás opět vítám u nového článku. Tentokrát se jedná o unboxing na knihu, kterou jsem si objednala v Baronetu při jejich lednových slevách (ano, vím, že už je to dávno, ale bohužel jsem neměla čas napsat tento článek). No a pokud se jedná o nějaké knižní slevy, nikdy neodolám... Takže tak :D Přejděme na knihu.


Jedná se o knihu Dívka z nočních můr, druhý díl ke knize Anna krví oděná, kterou jsem již přečetla a dlouho jsem někde druhý díl ve slevě hledala a jsem ráda, že se mi to podařilo.

Anotace: Zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.


Wrap up - Leden 2017

11. února 2017 v 22:03 Wrap up

Ahojky! Zuzka je zpět a tentokrát s Wrap upem za leden. Pokud by vás zajímalo, kam se poděly wrap upy za listopad a prosinec... Jelikož jsem v tyto dva měsíce dohromady přečetla asi tři knihy, rozhodla jsem se, že tyto dva wrap upy vynechám. Každopádně vraťme se k lednu :) Za měsíc leden jsem přečetla tři knihy, což není nijak úchvatné skóre, ale ani to není nejhorší. I přesto doufám, že se mi v únoru povede lépe.

Dědička ohně - Sarah J. Maas
První kniha, kterou jsem přečetla byla Dědička ohně. Doopravdy už nevím, co o celé této sérii psát, protože všechno už bylo zmíněno. Zkrátka opět se jednalo o úžasnou knihu, jak jsem očekávala. Narozdíl od prvních knih, kdy nás autorka spíše seznamuje s celým světem, který vytvořila, se nyní dostáváme ještě hlouběji do Celaeniny duše. Při tomto díle už je doopravdy potřeba uvažovat nad dějem. Jedná se o čirou a úchvatnou fantasy, které mám poslední dobou doopravdy nedostatek. Knihu mohu jen a jen doporučit.

Carrie - Stephen King
Další knihou byla Carrie. Nebudu se nijak tajit tím, že je to první kniha, kterou jsem od Stephena Kinga přečetla, ale rozhodně v tom plánuji pokračovat. Kniha byla doopravdy velice čtivá, chytlavá a neustále jsem nad knihou trnula, jak to bude pokračovat. Na knihu mě navnadil Tomáš, kterého určitě doporučuji sledovat, jelikož má spoustu knih od tohoto autora přečtených a na spoustu z nich natočil recenzi. Každopádně knihu určitě opět doporučuji. Momentálně se na ni snažím napsat recenzi, tak mi držte palce, ať aspoň do konce února vyjde :D

PS: Stále tě miluju - Jenny Han
Poslední kniha, kterou jsem stihla přečíst je druhý díl ze série Všem klukům, které jsem milovala (aspoň teda myslím, že se tak tato série jmenuje :D). Jedná se o naprosto oddechovou knížku, kterou bych ráda doporučila pokud momentálně procházíte knižní krizí, protože se čte lehce, nemusíte nad ní přemýšlet a hnedka ji "slupnete" ani nevíte jak. Autorka navíc nedávno oznámila, že ač toto měl být druhý a závěrečný díl, tak již nyní píše třetí. Takže se máme do budoucna na co těšít :)