Rudá jako rubín

2. března 2017 v 19:13
Autor: Kerstin Gier - Nakladatelství: CooBoo, 2012 - Počet stran: 336 stran

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. (Anotace)


"Připravena?" "Připravená pokud jsi i ty."Gwendolyn je obyčejná středoškolačka, avšak s neobyčejnou rodinou. Po ženské linii se v ní totiž dědí gen, díky kterému může daná osoba cestovat napříč časem. Všichni si myslí, že nositelkou genu je Gwendolinina sestřenice Charlotte, která se na tuto roli již od narození připravuje. Takže když se zjistí, že touto osobou je Gwendolyn je to pro všechny velký šok. Jediný člověk, který to celou dobu tušil, byla její matka, a tak vzniká spousta nových otázek. Gwendolyn nikdo ve spolku, který se tímto genem zabývá, nevítá s otevřenou náručí. Navíc jí v jejích cestách do minulosti dělá doprovod Gideon - namyšlený nositel genu po mužské linii z jiné rodiny. Jak se nakonec Gwendolyn se svým novým osudem popere?

Už na první pohled mě tato knížka uchvátila krásně zpracovanou obálkou. Obsah samozřejmě taky stál za to. Jedná se o oddechovou knížku vhodnou, pokud například procházíte čtecí krizí. Myslím si, že zde nemusím zmiňovat, že se jedná o "slaďárnu", na druhou stranu, pokud vám větší množství vadí, tak tato kniha asi nebude to pravé pro vás. Kniha je doopravdy hodně čtivá. Ráno jí začnete číst a večer si najednou uvědomíte, že už jste skoro na konci a absolutně nevíte, jak se to mohlo stát. Díky tomu, že se jedná o jednoduchý příběh, nemusíte si s dějem lámat hlavu, ale zároveň to nijak nebrání tomu, že se po dočtení dostaví wow efekt a jediná věc, na kterou myslíte je ta, že akutně potřebujete další díl.

Autorku musím opět pochválit za originální nápad, kterých je v poslední době velký nedostatek. Díky cestování v čase máte možnost zjistit spoustu věcí o historii Anglie. Kromě toho, co se kde stalo vám také autorka do detailů přiblíží módu daného období díky skvělé postavě - madame Rossini, kterou si všichni hnedka zamilujete.
Když už jsme u těch postav, tak si ke každé z nich něco řekneme. Hlavní hrdinka Gwendolyn je zkrátka typická středoškolačka, holka do nepohody. Občas se může zdát být trochu naivní, ale to k tomu určitě patří. Jak to tak bývá, tak tato hlavní postava má i nejlepší kamarádku, zde to je Leslie, která je jí vždy oporou, pomáhá jí se změnou v jejím životě vypořádat a podporuje jí ve všem, co dělá. Další je zde Gideon, ze začátku velice nepříjemná postava, která se ale postupem času stává čím dál, tím více oblíbenější i když vám každou chvíli bude líst krkem. A potom je zde hrabě Saint Germain již od začátku nepříjemná postava, ze které běhá mráz po zádech a nikdo by se s ním nechtěl ve skutečném životě setkat.


Na knihu už byl také natočen film, pokud ho chcete vidět, najdete ho na youtube. Já jsem ho zatím neviděla, ale většina lidí mi říkala, že není o co stát, což mne naopak na tento film více navnadilo...

Kirstin Gier - studovala germanistiku, hudební vědu a anglistiku, nakonec však má diplom z psychologie komunikace. V roce 1995 začala psát romány pro ženy, které jsou v Německu velmi úspěšné. Do světa však prorazila teprve svou trilogií Drahokamy o lásce a cestování časem. Knihy již byly přeloženy do celé řady jazyků a chystá se i film na jejich motivy. Bydlí se svým mužem a synem v malé vesničce poblíž Bergisch Gladbachu.

Kniha se mi doopravdy moc líbila a myslím si, že zaujme prakticky každého. Je velice čtivá a svým kouzlem si každého získá. Je pravdou, že pár nesrovnalostí v knize bylo, ale myslím si, že na výsledku to vůbec nebylo poznat. Pokud nad knihou váháte, jděte do ní, protože za to stojí!

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí(la) se vám Selekce?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | Web | 25. března 2017 v 18:40 | Reagovat

Recenze se ti moc povedla :-)

2 zuzkaeveryday zuzkaeveryday | Web | 25. března 2017 v 21:49 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama