Září 2017

Dcera

18. září 2017 v 11:17
Autor: Kiera Cass - Nakladatelství: CooBoo, 2016 - Počet stránek: 320 stran

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce! (Anotace)


35 nápadníků. Jedna princezna. Nová Selekce začíná!


Wrap up - Srpen 2017

2. září 2017 v 11:26 Wrap up

Po dlouhé době zde máme Wrap up, jak už jsem psala, měla jsem v poslední době docela velkou čtecí krizi, ale myslím si, že v srpnu se to trochu vrátilo do starých kolejí, což je dobře. Za minulý měsíc jsem přečetla čtyři knížky. Není to vůbec špatný, ale samozřejmě by to mohlo být daleko lepší, tak snad budu mít tento měsíc hodně času...

Girl Online - Zoe Sugg
První kniha byla Girl Online. Tu bych určitě doporučila, pokud právě procházíte čtecí krizí, jedná se
doopravdy o jednoduchý, ale zároveň pěkný příběh. Musím teda říci, že jsem na knihu pohlížela trochu skepticky, jelikož jsem ještě předtím zjistila, že autorka vlastně tuto knihu celou nenapsala. Jen základ děje je její a zbytek jí dopomohli vytvářet jiní lidé. Bála jsem se, že se bude jednat pouze o slátaninu různých příběhů, populární pouze díky známému jménu autorky, ale jak jsem již psala, kniha se mi líbila. Sice se nejedná o něco, co by ve mně zanechalo pocit, že se jedná o knihu mého života, či že si jí musím okamžitě pořídit, ale rozhodně neurazila.

Girl Online na turné - Zoe Sugg
No, a když jsem si přečetla první díl, musela jsem si samozřejmě přečíst i druhý. Ten dokonce i předčil má očekávání, protože i když se mi první díl líbil, tak jsem se opět bála toho, co přijde, navíc mi připadalo, že s příběhem se už moc nedá posouvat směrem, který by mě zajímal. Ovšem tato kniha byla doopravdy skvělá. Moc se mi líbilo, že kromě vztahu mezi hlavními postavami zde byly hezky popsány i detaily z turné, také památky v městech která navštívila. Potěšilo mě, že se nezapomněla snad na žádnou postavu z předešlého dílu a o každé zde byla aspoň malá zmínka.

Luxus - Anna Godbersen
Dále jsem pokračovala ne tak známou knihou - Luxus. Na tuto knihu jsem narazila u booktuberky Markéty, která mě na ní doopravdy nalákala. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, jelikož hned na začátku je pohřeb hlavní hrdinky spolu s vyjmenováváním několika postav jmény, takže potom, co jsem přečetla první třicet stran, jsem musela otáčet na začátek, abych si ta jména znovu přečetla, ale knihu jsem si zamilovala. I když vám v podstatě první stránky nastíní, co se bude dít a konec jsem si domyslela prakticky hned na začátku knihy, oblíbíte si snad všechny postavy. Líbí se mi, jak autorka nastínila dobu a že nezapomínala i na příběhy ostatních postav, než hlavní hrdinky. Bohužel asi už nebudu mít příležitost se dostat k dalším dílům, což mě neskutečně mrzí, protože kniha je doopravdy skvělá a pokud někdy dostanete možnost si ji přečíst, tak se do toho rozhodně pusťte.

Fangirl - Rainbow Rowell
Poslední knihou je Fangirl, kterou jsem si koupila na světě knihy, protože hodně lidí v mém okolí pělo ódy na tuto autorku, tak jsem se tedy rozhodla, že si jednu knihu pořídím. Jedná se prakticky o celkem obyčejný příběh, který ovšem obsahuje nepopsatelné kouzlo a než se nadějete, jste na konci knihy. Knihy vás hned vtáhne do děje, na konci vás vyplivne a vy si jen říkáte, že vážně nutně potřebujete pokračování, protože se vám dostalo málo informací ze života hlavních hrdinů a že v knize se za tu dobu rozhodně nemohl odehrát celý rok. Tuto knihu určitě doporučuji a těším se, až si přečtu další od této autorky.