Dcera

18. září 2017 v 11:17
Autor: Kiera Cass - Nakladatelství: CooBoo, 2016 - Počet stránek: 320 stran

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce! (Anotace)


35 nápadníků. Jedna princezna. Nová Selekce začíná!Eadlyn je od mala připravována na roli královny. Ovšem čím je starší tím zjišťuje, jak obtížné to bude. Potom co se zrušily kasty začínají vzpoury, jelikož si poddaní mysleli, že jim to přinese velké výhody... Ovšem není tomu tak a lidé neumí vzít život do svých rukou. Proto se Maxon s Americou rozhodnou pro možné řešení - uskuteční Selekci a lidí se začnou soustředit na něco jiného. To se ale Eadlyn vůbec nezamlouvá, a tak i přesto, že souhlasí, plánuje, jak postupně všechny účastníky poštve proti sobě a za nikoho se nevdá. Ovšem ne všechno jde tak, jak si vysnila.

Ano, dočkali jsme se toho! Nyní si můžeme přečíst o Selekci z pohledu příslušníka královského rodu. Ovšem
nejedná se o prince Maxona, ale o jeho dceru. Upřímně hned na začátek musím říct, že jsem od toho čekala víc. Netušila jsem, že čtení o tom, jak se v této situaci cítí osoba, která si má najít mezi třiceti pěti
náhodnými lidmi svého budoucího manžela, bude tak nezáživné. V průběhu celého příběhu mi tam tak nějak chyběla nějaká akce. Například v předchozích dílech (pozor, SPOILER!) byla zajímavá krutost krále a to, že svého syna bičoval, v této knize nic takového nebylo. Teda, ne že by se to mělo opakovat, ale je velké množství možností, jak ozvláštnit příběh a autorka žádnou nevyužila.
Celá kniha mi přišla docela podprůměrná, a kdyby se na posledních asi deseti stránkách nestalo to, co se stalo, tak ode mě má dvě hvězdičky. Připadá mi, že se autorka už jen snaží využít popularity, kterou si série získala svými prvními třemi tituly, ale moc se jí to nedaří. Celkově mi tato kniha přišla docela "odfláknutá" a přitom vím, že autorka má skvělý potenciál na vytváření hezkých příběhů...

Co se týče postav, tak jak už jste se asi od ostatních dozvěděli, nejhorší je princezna Eadlyn. Pokud vám stejně jako mně vadilo chování Americy, tak se třeste, jelikož její dcera se chová ještě hůř. Při popisování jejího charakteru by vám rozhodně do pusy nepadlo slovo empatie, i když by se možná dalo říci, že je ke své rodině trochu milá... Na rovinu vám ji raději nebudu idealizovat, aby potom nikdo z vás nedostal infarkt. Celou knihu mi byla velice nepříjemná a bojím se, že její postavu si v životě neoblíbím. America se ale chováním změnila, hned mi padla do noty, takže pokud to s Eadlyn bude stejný, tak u mě ještě nějakou naději má... Nejvíce ze všech nápadníků se mi zalíbili Kile, Henri a Erik, který vlastně nápadník není. Na Kilovi mi přišlo nejhezčí, že i když věděl, jaká je princezna, tak jí dal šanci se polepšit a neodsoudil ji. Myslím si, že Henriho si každý zamiluje. Jeho nevinnost a častá nechápavost... Je prostě rozkošný a Erik, ač je tichý a spíše přátelský, vám rozbuší srdce. Jako poslední za zmínku stojí komorná Neena, která je ze všech postav nejlaskavější a nejmilejší.


Kiera Cass - narozena v květnu 1981 v Jižní Karolíně, je americká spisovatelka zaměřena na kategorii young adult. Po střední škole se její touho stalo divadlo. Svoji prvotinu Siréna vydala v roce 2009. Ta však neměla příliš velký úspěch. Svoji druhou knihu Selekci, první knihu z triologie Selekce, vydala v roce 2012. Ta se během krátkého času stala bestsellerem. A k tomu jí velké množství nezdravých dortů.

Abych knihu tak nějak celkově zhodnotila... No, moc se mi nelíbila, ale jelikož doma mám následující díl, tak této sérii ještě dávám šanci, už jen kvůli konci této knihy. Doufám, že se autorka polepšila a já se konečně dočkám nějaké té akce, že si Eadlyn vybere jednoho z mých favoritů a hlavně, že se aspoň trochu změní její charakter, protože jinak tu knihu snad ani nedočtu... Pokud se vám ale první tři díly série doopravdy líbily, tak po knize určitě sáhněte, jelikož vrátit se zpět do tohoto světa není k zahození...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí(la) se vám Selekce?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama