Knihy

10 důvodů proč (ne)chodit do knihovny

3. června 2016 v 19:33
Dnes jsem si pro vás připravila 10 důvodů proč (ne)chodit do knihovny. Myslím si, že to je poměrně zajímavé a snad navnadím i ty, kteří do knihoven nechodí, protože ani nevědí, o co přicházejí!

1. Je to za hubičku
Do knihovny samozřejmě můžete chodit zdarma, jak se vám zachce, ale půjčování knih stojí okolo 100,- ročně. No řekněte, nevyplatí se to? Za tu cenu pořídíte maximálně knihu v antikvariátu, kdežto v knihovně si jich můžete pořídit o dost více, čímž se dostávám k důvodu číslo dvě.

2. Velký výběr
V knihovně sežene velké množství knih! Navíc zde můžete objevit knihy, které už se nevydávají. Nejedná se jen o knihy z roku nula, ale i knihy young-adult, fantasy, sci-fi atd. které se přestaly vydávat z důvodu malé pozornosti... Věřte, že zde najdete tituly, které se vám budou líbit, či knihu na povinnou četbu (když už nic jiného). Navíc knihovny nabízejí i knihy cizojazyčné!

3. Nikdo vás neruší
V knihovně je ticho, klid. Můžete zde relaxovat a unášet se příběhem knihy, kterou čtete. Můžete sem klidně zajít, i když si knihu půjčovat nechcete a přinést si svou. Lze zde takový vypracovávat různé referáty, či domácí úkoly. Navíc zde můžete jít zcela zdarma na záchod (což se vyplatí, vlastní zkušenost :D).

4. Internet zdarma
Skoro každá knihovna již nabízí internet zdarma. Kromě wifi, zde jsou i počítače. Můžete sem kdykoli přijít a vyhledat si na internetu co potřebujete a také vám to usnadní práci, kterou zde můžete v klidu dělat.

5. Při čtení se vám zlepší slovní zásoba
Když zajdete do knihovny a budete číst, tak se vám rozšíří slovní zásoba, což se vám bude velice hodit - nejen ve škole, kde pro vás bude o dost jednodušší psát slohové práce, ale takové v běžném životě, protože se budete lépe vyjadřovat, naleznete ve své hlavě pro danou věc vhodná slova a budete působit chytřeji :D


6. Nejdu do hospody, ale do knihovny
Když vám někdo řekne, že chodí do hospody, udělá to na vás lepší dojem, než kdyby řekl, že chodí do knihovny? Když upřednostníte knihovnu, lidi se na vás nebudou dívat skrz prsty, naopak! Budou vás považovat za velice vzdělané a určitě se na vás rádi obrátí :-)

7. V knihovně nejsou jenom šprti
Když se zeptáte někoho, kdo do knihovny nechodí, řekne vám, že v knihovně jsou samí šprti, ale to rozhodně není pravda. V knihovně rozhodně nepotkáte jen klony Hermiony :D Naopak do knihoven začínají čím dál, tím více teenageři. No uznejte, kdo by nechtěl říci - svou pravou lásku jsem objevil mezi knihami :-)

8. Akce knihovny
Knihovna nabízí i velké množství velice zajímavých akcí. Kromě předčítání se v knihovnách konají besedy, workshopy, či přednášky. Můžete zde potkat svého oblíbeného autora a popovídat si s ním o tom, jak těžká je práce spisovatele, nebo si vytvořit svou vlastní mini knížečku. Knihovna také nabízejí vzdělávací programy.

9. Brigáda
Překvapivě to mnoho lidí neví, ale brigádu si můžete domluvit i v knihovně. Seznámíte se s novými lidmi. Odhalíte větší množství knih, které knihovna skrývá. Budete se celý den válet v knihách a ještě za to dostanete zaplaceno, vždyť to je splněný sen!

10. Záložky
Knihovna je plná záložek. Seženete zde kupu záložek zadarmo a mnohdy i s pěknými obrázky. Zahoďte kusy papíru, které dáváte do knížek a vemte si v knihovně tu, která se vám bude nejlépe líbit a uvidíte, že se vám kniha bude číst o dost lépe :-)

Svět knihy 2016

15. května 2016 v 20:50
Ano! Každý rok se pravidelně v Praze koná Svět knihy. I letos se na tři dny holešovické výstaviště proměnilo na ráj knih. Letos jsem se sem vydala poprvé, rozhodně toho nelituju a určitě pojedu i příští rok.
Musím říct, že mě ten obrovský prostor zprvu trochu děsil, protože zde bylo hodně lidí. Obzvlášť v Euromedii, kam jsme šly jako první, bylo hrozně moc lidí. Postupně ale lidí ubývalo, a tak se všude dalo normálně pohybovat. Kdybych měla nekončené množství peněz, tak to tam doopravdy vykoupím, ale i tak si myslím, že jsem si toho koupila hodně :D


Jako poslední tady mám pár drobostí, kdetré jsem si zde koupila. Samozřejmě jsem si zde koupila i knihy (jak jinak :D), ale na ty si budete muset počkat :D Již brzy o nich ale taky přibude článek :-)

33 informací, které (ne)potřebujete vědět

8. dubna 2016 v 21:40

Výjimečně tento článek nebude recenze na knihu (tedy aspoň z části ne..) ale knih se samozřejmě bude týkat :-) na tomto blogu jsem narazila na zajímavý článek a tak mě napadlo, že bych to mohla napsat taky :-)

1. Jakou knihu jsi naposledy četla?
Čarověník od Marie Rejfové.

2. Byla dobrá?
Ano, sice to nebyla nejlepší kniha jakou jsem četla, ale rozhodně byla skvělá!

3. Co na ní bylo nejlepší?
To, jak byla neskutečně napínavá a nepředvídatelná.

4. Doporučila bys ji?
Pokud máte rádi smyšlené světy a celkově fantasy tak určitě.

5. Jak moc čteš?
Tak to je doopravdy hodně rozdílné. Někdy čtyři knihy za měsíc, někdy jednu...

6. Baví tě číst?
Ehm... Hádejte :D

7. Která kniha, kterou jsi četla nedávno, se ti nelíbila?
Na žádnou si nevzpomínám...

8. Proč se ti nelíbila?
...tudíž nemohu odpovědět na tuto otázku :-)

9. Chceš napsat vlastní knihu?
Myslím si, že to je snem každého knihomola, ale je to velice těžké...

10. Která kniha tě ovlivnila v reálném životě?
Takových knih je hodně... Ale asi nejvíce kniha Všechny malé zázraky od Jennifer Niven a Krásní mrtví - Arizona od Eden Maguire.
11. Čteš fanfikce?
Rozhodně je nevyhledávám, ale když na nějakou zajímavou narazím, tak si ji přečtu.

12. Píšeš fanfikci?
Ne.

13.Tvoje oblíbená kniha?
Víte kolik jich je? Hodně :D Ale asi nejvíce mám ráda trilogii Škola dobra a zla od Somana Chainaniho

14. Nejneoblíbenější kniha?
Nevím... asi Strašidelná párty od Maji von Vogel (to je jméno,co :D)

15. Máš radši papírové, nebo elektronické knihy?
Rozhodně papírové! Elektronické nečtu a ani nechci, protože prostě papírové forever!

16. Kdy ses naučila číst?
To doopravdy nevím... Kostrbatě jsem četla asi už někdy od pěti a plynule od šesti? Ale nejsem si jistá :D

17. Oblíbená kniha z povinné četby?
Nejspíše Robinson Crusoe a jinak samozřejmě Babička a Malý princ (pokud patři do povinné četby... asi ne :D)

18. Oblíbená knižní série?
Samozřejmě, že Harry Potter, to je prostě srdcovka.

19. Oblíbený spisovatel?
Tak to je hodně těžká otázka. No, tak jen tak jako pár :D Jenny Han, Soman Chainani, Kerstin Gier, Kiera Cass, J. K. Rowlingatd.

20. Oblíbený žánr?
Momentálně čtu nejvíce fantasy, sci-fi, young adult a romantiku, ale nepohrdnu žádným žánrem.

21. Oblíbená knižní postava?
Finch z knihy Všechny malé zázraky.

22. Která kniha by měla mít pokračování?
Hledání Aljašky od Johna Greena

23. Která série by měla být kratší?
Krásní mrtví, protože občas když autorce dojde myšlenka, tak do knihy napíše úplnou blbost.

24. Která kniha má nejlepší filmové zpracování?
Nejspíše Hunger games od Suzanne Collins.

25. Která kniha má nejhorší filmové zpracování?
Rozhodně trilogie Divergece.

26. Čteš v posteli?
Ano, hlavě před spaním, ale klidně i když přijdu domů.

27. Čteš si na záchodě?
Neustále.

28. Kde nejraději čteš?
V létě u babičky na dvorku pod stromem na plastové venkovní židli, když zrovna taťka neseká trávu :-)

29. Kde nejčastěji čteš?
Ve škole, na posteli, na záchodě a v křesle.

30. Kterou knihu právě čteš?
Dávnou kletbu od Marianne Curley

31. Kterou knihu čteš stále dokola a pořád tě neomrzela?
První dva díly z trilogie Škola dobra a zla a počítám s tím, že to tak bude i u třetího dílu.

32. Oblíbená dětská knížka?
Fiorella a Bratrstvo křišťálu od Vlastimila Vondrušky

33. Kterou knihu jsi četla v originále?
Zatím žádnou, ale pokouším se o PS: I still love you od Jenny Han, ale moc mi to nejde.

Knížky

4. ledna 2015 v 7:00
/Jsem zpět/
Konečně jsem se vrátila zpět domů :-) Včera jsme přijeli překvapivě ve čtvrt na osm (myslela jsem tak v 0:00), ale dobře... Neměla jsem tu příležitost to sem napsat, protože jsem celou tu dobu byla mimo dosah internetu a díky malé náhodě jsem se k němu na chvilku dostala a zjistila, že nemohu na oslavu kamarádky :´-(( No, takže jak jste si asi všimli, mám opět nové rubriky. Dá se říci, že jenom jednu, protože jsem smazala rubriku Škola a místo ní dala Projekty a Tagy - mimochodem v únoru budu mít projekt 30 dní :D No a potom jsem už tedy vymyslela (já myslela), že jelikož občas už fakt nevím, o čem psát (viz. Generální úklid), budu každý týden psát jednu knihu (jako moje kamarádka :D)... Momentálně mám jen jednu knihu, ale už jsem si další tři předepsala a na knihy se budete moci těšit každé pondělí :)) Snad se vám to bude líbit, protože kvůli tomu budu muset platit v knihovně za to, že to odevzdám pozdě :D Ano, ještě jsem to neodevzdala. Fakt doufám, že to oceníte lépe než moji rodiče :DDD
Zuzka
 
 

Reklama