Nové knihy

Nové knihy #5

15. srpna 2017 v 20:24

Ahojky světe! Ač vám to může připadat neskutečné, tak ano, je to pravda... Zuzka je zpátky! Doufám, že tentokrát na už delší dobu... Bohužel mě na začátku jara postihla čtecí krize, která trvala až do začátku srpna. Jedná o můj zatím nejdelší boj s touto chorobou a musím říci, že byl krutý a neúprosný. Za tu dobu jsem si ale samozřejmě nepřestala knihy pořizovat, a jelikož by mi bylo líto je neukázat, rozhodla jsem se udělat takový velký bookhaul za dobu mé nepřítomnosti na blogu. Abych byla upřímná, netuším, jestli je toto správný počet. Takže mne prosím omluvte, jestli zde bude nějaká kniha přebývat, či zde nebude (což se ale stejně nedozvíte haha).

Nové knihy #4

25. prosince 2016 v 15:12

VESELÉ VÁNOCE!
Vítám vás u svého (po opět dlouhé době) nového článku. Od posledních Nových knih uplynulo již sedm měsíců, a tak jsem si řekla, že bych mohla napsat nové, jelikož knih, které jsem si pořídila je poměrně dost :) rozhodla jsem se, že je rozdělím, takže v tomto článku bude jen jedna polovina. Jedná se o knihy z tohoto unboxingu, takže pokud jste ho již přečetli, tak to pro vás nebude žádné velké překvapení.


Dcera kostí a dýmu - Laini Taylor
Musím říci, že tuto knihu jsem si zamilovala. Nejdříve jsem se tedy trochu bála, jelikož jsem nevěděla, jak to bude vypadat, když americká autorka píše o Praze, ale líbilo se mi to. Jak už jsem někde zmiňovala, jedná se o první díl z trilogie, ale bohužel třetí díl se u nás neplánuje dovydat. Nicméně je tu ta možnost pořídit si ho v angličtině, takže pokud vám to nevadí, tak je to fajn, avšak jelikož já osobně mám se čtením v angličtině problémy, ještě nevím jak to udělám :D


Dny krve a hvězdného třpytu - Laini Taylor
A proč se nemohu rozhodnou, jestli se pokusit o přečtení třetího dílu, či nikoli? Důvodem je druhý díl. Nejspíše za všechno může má nenadálá a velice dlouhá čtecí krize, která tak trochu přetrvává do dneška. Do druhého díle se mi pořád nešlo pořádně začíst. Díky tomu se mi začal děj tak nějak protivit. Knihu jsem odložila do knihovničky, kde pořád čeká. Určitě se na ni plánuji znovu vrhnout, ale ještě nějaký ten čas počká..


Šibeniční vrch - Lois Duncman
Další knihou je Šibeniční vrch. Jedná se o oddechovou knížku, kterou jste schopni přečíst za jeden den. Je plná mystiky a tajemna. Děj je napínavý a díky tomu vám taky stránky mizí před očima. Knihu určitě doporučuji právě na různé čtecí krize, nebo když prostě jen nevíte, co přečíst (i když pochybuji, že se vám někdy něco takového stane). Na knihu jsem narazila doopravdy náhodou, ale styl psaní autora mi vyhovoval, a tak si v budoucnu určitě plánuju pořídit i nějakou jeho další knihu.


Moře klidu - Katja Milay
Emocemi překypující kniha. I tak by se dala nazvat kniha Moře klidu. Jedná se doopravdy o velice procítěnou knihu. Myslím si, že styl psaní autorky sedne velkému množství lidí. Jednoduše se dokážete vtělit do všech postav v příběhu.. Děj byl doopravdy velice realistický a to hlavně proto, že to co se stalo v knize se bohužel běžně děje i ve světě. Knihu doopravdy velice doporučuji. Jediná chyba na ni je (dle mého názoru), že má velice uspěchaný konec.


Antibohyně - Kendare Blake
Poslední knihou je Antibohyně od autorky, která proslula knihou Anna krví oděná. Díky tomu jsem si také tuto knihu pořídila, ale zatím jsem ji bohužel nestihla přečíst a jelikož byly (vlastně ještě jsou) Vánoce, tak to ani v brzké době neplánuji. Nejdříve bych si nejraději přečetla druhý díl Anny. Potom bych možná dala této knize prostor. Problém je ale v tom, že druhý díl si musím nejdříve koupit, takže jak jsem již říkala, v brzké době tuto knihu číst nebudu.

Nové knihy #3

23. května 2016 v 17:52

Zdravím mí milý čtenáři! Po doopravdy krátké době se vám hlásím s novými knihami :-) Za všechno samozřejmě může Svět knihy, na kterém jsem utratila své zbylé peníze a dohromady jsem si odsud odnesla hned čtyři knihy :-) a potom samozřejmě má první spolupráce, která mi taky vynesla jednu knihu :-)Jiskra v popelu - Sabaa Tahir
Kniha, na kterou hodně lidí čekalo a která má doopravdy velice dobré hodnocení. Samozřejmě jsem se nechala strhnout davem a musela jsem si ji pořídit :D Na začátakem musím říct, že má velice pěknou obálku, která hned na první pohled zaujme. Jedná se o první díl ze série a jsem doopravdy zvědavá, jestli se mi kniha bude líbit :-) Samozřejmě jsem netušila, že nějaká taková kniha vyjde a na žádném wishlistu jsem ji neměla, ale jak jinak, jsem si ji musela nečekaně koupit, protože jsem prostě neodolala. O autorce jsem nikdy předtím neslyšela, ale pokud jsem dobře informovaná, tak už napsala i druhý díl a jelikož nedokončené série... to se prostě nedělá :D Tak se už teď těším na další.


Dopisy na konec světa - Ava Dellaira
Konečně se mi podařilo sehnat knihu, kterou jsem tak strašně dlouho hledala. Opět se jedná o nepřehlédnutelnou obálku, která vystihuje děj knihy, i když u toho anglického názvu je to výstižnější. Jedná se tedy o paperback, z čehož zase moc nadšená nejsem, ale myslím si, že ten děj to vynahradí. Mělo by se jednat o takovou psycho knihu o holce, která píše dopisy mrtvím, a tak se vyrovnává se smrtí svojí sestry. Mezi tím je samozřejmě nějaké tajemství, deprese atd. Zatím mi to připadá jako spojení knih Všem klukům, které jsem milovala a Všechny malé zázraky, tak snad se mi to bude líbit :-)


Bez šance - Neal Shusterman
Znovu se jedná o knihu, kterou jsem si chtěla koupit kvůli náhlému rozhodnutí. Tedy, chtěla jsem si ji koupit, protože jsem na ni viděla úchvatnou videorecenzi. Nakonec to skončilo tak, že se mělo jednat o jedinou knihu, kterou jsem si na Světě knihy měla pořídit (jak naivní Zuzko :D). Opakuji se, ale opět se mi na ní líbí ta obálka. Mnoha lidem příjde divná, ale mně se to prostě líbí... Jedná se tedy o knihu, která také vypraví o budoucnosti a o tom, že se zakázaly potraty, ale místo nich mohou rodiče své děti od 13 do 18 let poslat na rozčtvrcení, což je proces, při kterém vás nasekají na kousky... No a tři hlavní hrdinové se rozhodli, že utečou, protože chtějí žít (překvapivě), takže opět velice napínavá kniha.


Skleněný trůn - Sarah J. Mass
Ano, ano... Až Svět knihy mě dohnal k tomu koupit si první díl z populární série Skleněný trůn, ale na mou obranu, u nás v knihkupectví tato kniha nebyla a přes internet se mi to kupovat nechtělo :D Jedná se o fantasy sérii, kterou vám snad nemusím představovat. Já jsem si tuto knihu koupila hlavně kvůli zvědavosti, protože ti, co čtou tuto sérii se rozdělili na dva tábory. Buď knihu milují, nebo nenávidí, nic mezi tím není (nebo možná je, ale to je naprostá menšina). Tak jsem dost zvědavá, k jakému táboru se přidám, ale zatím to vypadá na ten první :-) Knihu budu mít brzy dočtenou, tal se těšte na recenzi :-)


Škola dobra a zla Poslední navěky - Soman Chainani
Jakmile vyšel závěrečný díl této fantastické trilogie, musela jsem ho za každou cenu mít :-) A díky mé první spolupráci se mi to podařilo a jsem strašně moc ráda, že jsem tuto knihu dostala. Více se samozřejmě dozvíte v recenzi, kterou jsem na knihu udělala. Co k tomu říci? Kniha je úžasná a moc, moc, moc ji všem doporučuji. Myslím si, že touto trilogií nepohrnou ani dospělí, je to něco jako Malý princ.. A samozřejmě to by to nebyla Zuzka, aby se opět npozastavila u těch dokonalých obálek, kterou všechny knihy mají. Hezky mi zdobí knihovnička a já se nemohu dočkat, až autor napíše nějakou další knihu :-)

Nové knihy #2

30. dubna 2016 v 20:29

Čauky kmihomolové, Zuzka je zpátky :D Dnes jsem konečně zveřejnila další nové knihy, sice jsou dvě, ale to nevadí :-) I tak jsem z nich nadšená a určitě se v blízké době můžete těšit na recenzi. Tentokrát jsem knihy kupovala odděleně a v úplně jinou dobu (první v lednu a druhou před týdnem :D) a taky jinde, ale to je tak nějak jedno :DVšechny malé zázraky - Jennifer Niven
Kniha, na kterou jsem se nehorázně těšila a objednala jsem si ji na databázi knih, přes ninive. Kniha došla v pořádku a vypadá jako nová :-) Už ji mám samozřejmě dávno přečtenou a tak jsem na ni už psala recenzi z které je jasné, že se mi hodně moc líbila :D Taky musím pochválit nádhernou obálku, která hezky zdobí mou knihovničku. Věc, která se mi na ní líbila asi nejvíce je ta, že po dočtení ve mně kniha nechala takový zvláštní pocit, ne špatný, ale těžko popsatelný. A ten pocit lehce přetrvává neustále - vždy, když se na knihu podívám, tak ho cítím a líbí se mi to. Knihu mohu určitě jen doporučit. Jedná se o paperback a ač mám raději pevnou vazbu, tak mi to u této knihy tolik nevadí...


Anna krví oděná - Kendare Blake
Tuto knihu jsem si objednala v našem knihkupectví, jelikož jsem si ji hrozně moc přála k Vánocům, ale prostě Zuzka si musela vybrat jiné knihy :D Takže na tuto došlo až teď, ale tak hlavní je, že na ni vůbec došlo :D Tuto knihu zatím ještě čtu, ale i tak už o ní mám určitý obrázek :-) Jedná se o povedenou duchařinu, kde nechybí trochu té krve a to se mi hodně líbí (celá Zuzka). Anna mi přijde jako velice milá postava a je mi hrozně líto, že je mrtvá. Už teď se nemohu dočkat, až si seženu druhý díl a doufám, že to dopadne dobře pro Annu :D Jinak na knihu můžete brzy čekat recenzi, protože tato kniha také stojí za přečtení :-)

Nové knihy #1

9. ledna 2016 v 15:40
Yeah, po sakra dlouhé době je další článek a ten se bude týkat mých nových knižních přírůstků :) které ke mě dorazily z e-shopu megaknihy.cz kde je měly nejlevnější :) a dostala jsem je pod stromeček (aneb jak si objednat chytře knihy :D). Jsem ze všech knih nadšená a nemohu se dočkat až si je přečtu. Došly v pořádku (překvapivě) a ještě jsem k nim dostala záložku, samolepku a časopis jako dárečky :)Škola dobra a zla - Svět bez princů - Soman Chainani
Této knihy jsem se nemohla dočkat asi ze všech nejvíce, protože je to druhý díl z jedné z nejlepších trilogií na světě a navíc už stejně byla dávno vydaná, takže jsem se nechtěla dívat, o čem je, protože to by mi zkazilo celé překvapení a radost do čtení. Už ji mám jako jedinou skoro přečtenou a musím říct, že mé očekávání splnila do puntíku a už se nemohu dočkat, až se třetí kniha přeloží do češtiny a tentokrát si to budu lépe hlídat :) (zkuste si vyslovit jméno autora).
Na této trilogii se strašně líbí to, že autor do obou knih dal spoustu originality a ani jedno slovo mě nenudilo, naopak jsem každé slovo hltala a nemohla se dočkat jak to skončí. Prostě super!

Příliš mnoho Kateřin - John Green
Tuto knihu jsem si obědnala, protože jsem na ní byla hodně zvědavá, obzvlášť potom, co jsem četla Hledání Aljašky. Zatím jsem načetla asi dvě kapitoly a musím říct, že mě vůbec ničím nezaujala a tak nejspíše ještě počká, než si ji přečtu, protože zrovna teď mám lepší knihy na čtení :D Ale i tak si ji přečtu, protože knihy se čtou a nedokážu žádnou nechat jen tak ležet a říct si přitom, že už ji nedočtu. To se prodtě nedělá :D

Jsem roztříštěná - Tahereh Mafi
Zatím moc nevím, co bych o této knize řekla a něco mi říká, že jsem ji možná mohla nejdříve aspoň malinko načíst :D Každopádně jsem tuto knihu chtěla, protože mě přišla velice zajímavá anotace a taky kvůli dobrému hodnocení (a hlavně proto, že když něco chci, tak to musím mít :D), tak jsem si řekla, že by bylo dobré si to koupit a až na ni napíšu recenzi, někam ji sem dám, protože fakt nevím, co bych sem o ní napsala :D

 
 

Reklama