Wrap up

Wrap up - Srpen 2017

2. září 2017 v 11:26

Po dlouhé době zde máme Wrap up, jak už jsem psala, měla jsem v poslední době docela velkou čtecí krizi, ale myslím si, že v srpnu se to trochu vrátilo do starých kolejí, což je dobře. Za minulý měsíc jsem přečetla čtyři knížky. Není to vůbec špatný, ale samozřejmě by to mohlo být daleko lepší, tak snad budu mít tento měsíc hodně času...

Girl Online - Zoe Sugg
První kniha byla Girl Online. Tu bych určitě doporučila, pokud právě procházíte čtecí krizí, jedná se
doopravdy o jednoduchý, ale zároveň pěkný příběh. Musím teda říci, že jsem na knihu pohlížela trochu skepticky, jelikož jsem ještě předtím zjistila, že autorka vlastně tuto knihu celou nenapsala. Jen základ děje je její a zbytek jí dopomohli vytvářet jiní lidé. Bála jsem se, že se bude jednat pouze o slátaninu různých příběhů, populární pouze díky známému jménu autorky, ale jak jsem již psala, kniha se mi líbila. Sice se nejedná o něco, co by ve mně zanechalo pocit, že se jedná o knihu mého života, či že si jí musím okamžitě pořídit, ale rozhodně neurazila.

Girl Online na turné - Zoe Sugg
No, a když jsem si přečetla první díl, musela jsem si samozřejmě přečíst i druhý. Ten dokonce i předčil má očekávání, protože i když se mi první díl líbil, tak jsem se opět bála toho, co přijde, navíc mi připadalo, že s příběhem se už moc nedá posouvat směrem, který by mě zajímal. Ovšem tato kniha byla doopravdy skvělá. Moc se mi líbilo, že kromě vztahu mezi hlavními postavami zde byly hezky popsány i detaily z turné, také památky v městech která navštívila. Potěšilo mě, že se nezapomněla snad na žádnou postavu z předešlého dílu a o každé zde byla aspoň malá zmínka.

Luxus - Anna Godbersen
Dále jsem pokračovala ne tak známou knihou - Luxus. Na tuto knihu jsem narazila u booktuberky Markéty, která mě na ní doopravdy nalákala. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, jelikož hned na začátku je pohřeb hlavní hrdinky spolu s vyjmenováváním několika postav jmény, takže potom, co jsem přečetla první třicet stran, jsem musela otáčet na začátek, abych si ta jména znovu přečetla, ale knihu jsem si zamilovala. I když vám v podstatě první stránky nastíní, co se bude dít a konec jsem si domyslela prakticky hned na začátku knihy, oblíbíte si snad všechny postavy. Líbí se mi, jak autorka nastínila dobu a že nezapomínala i na příběhy ostatních postav, než hlavní hrdinky. Bohužel asi už nebudu mít příležitost se dostat k dalším dílům, což mě neskutečně mrzí, protože kniha je doopravdy skvělá a pokud někdy dostanete možnost si ji přečíst, tak se do toho rozhodně pusťte.

Fangirl - Rainbow Rowell
Poslední knihou je Fangirl, kterou jsem si koupila na světě knihy, protože hodně lidí v mém okolí pělo ódy na tuto autorku, tak jsem se tedy rozhodla, že si jednu knihu pořídím. Jedná se prakticky o celkem obyčejný příběh, který ovšem obsahuje nepopsatelné kouzlo a než se nadějete, jste na konci knihy. Knihy vás hned vtáhne do děje, na konci vás vyplivne a vy si jen říkáte, že vážně nutně potřebujete pokračování, protože se vám dostalo málo informací ze života hlavních hrdinů a že v knize se za tu dobu rozhodně nemohl odehrát celý rok. Tuto knihu určitě doporučuji a těším se, až si přečtu další od této autorky.

Wrap up - Leden 2017

11. února 2017 v 22:03

Ahojky! Zuzka je zpět a tentokrát s Wrap upem za leden. Pokud by vás zajímalo, kam se poděly wrap upy za listopad a prosinec... Jelikož jsem v tyto dva měsíce dohromady přečetla asi tři knihy, rozhodla jsem se, že tyto dva wrap upy vynechám. Každopádně vraťme se k lednu :) Za měsíc leden jsem přečetla tři knihy, což není nijak úchvatné skóre, ale ani to není nejhorší. I přesto doufám, že se mi v únoru povede lépe.

Dědička ohně - Sarah J. Maas
První kniha, kterou jsem přečetla byla Dědička ohně. Doopravdy už nevím, co o celé této sérii psát, protože všechno už bylo zmíněno. Zkrátka opět se jednalo o úžasnou knihu, jak jsem očekávala. Narozdíl od prvních knih, kdy nás autorka spíše seznamuje s celým světem, který vytvořila, se nyní dostáváme ještě hlouběji do Celaeniny duše. Při tomto díle už je doopravdy potřeba uvažovat nad dějem. Jedná se o čirou a úchvatnou fantasy, které mám poslední dobou doopravdy nedostatek. Knihu mohu jen a jen doporučit.

Carrie - Stephen King
Další knihou byla Carrie. Nebudu se nijak tajit tím, že je to první kniha, kterou jsem od Stephena Kinga přečetla, ale rozhodně v tom plánuji pokračovat. Kniha byla doopravdy velice čtivá, chytlavá a neustále jsem nad knihou trnula, jak to bude pokračovat. Na knihu mě navnadil Tomáš, kterého určitě doporučuji sledovat, jelikož má spoustu knih od tohoto autora přečtených a na spoustu z nich natočil recenzi. Každopádně knihu určitě opět doporučuji. Momentálně se na ni snažím napsat recenzi, tak mi držte palce, ať aspoň do konce února vyjde :D

PS: Stále tě miluju - Jenny Han
Poslední kniha, kterou jsem stihla přečíst je druhý díl ze série Všem klukům, které jsem milovala (aspoň teda myslím, že se tak tato série jmenuje :D). Jedná se o naprosto oddechovou knížku, kterou bych ráda doporučila pokud momentálně procházíte knižní krizí, protože se čte lehce, nemusíte nad ní přemýšlet a hnedka ji "slupnete" ani nevíte jak. Autorka navíc nedávno oznámila, že ač toto měl být druhý a závěrečný díl, tak již nyní píše třetí. Takže se máme do budoucna na co těšít :)

Wrap up - Říjen 2016

19. listopadu 2016 v 21:31
Čauky! Vítejte u tohoto článku. Zmiňovala jsem se, že bych chtěla svou neaktivitu zmenšít, což se mi samozřejmě nepodařilo (děkuji, ale gratulovat netřeba). Nahromadilo se mi místo toho velké množství rozepsaných článků, ale nebojte se toho, že bych je stihla v brzké době vydat :) Zkrátka škola dělá divy. Ale už vás nebudu zatěžovat svými problémy. Vrhněme se na Wrap up za říjen. Tento měsíc se mi podařilo přečíst 3 a půl knihy, což je rozhodně zlepšení oproti minule, ale i tak nejsem spokojena.

Harry Potter a princ dvojí krve - J. K. Rowling
Díky svému Harry Potter read-a-thonu se mi již podařilo proplout šestým dílem a opět jsem z něj nadšená (jak jinak, vždyť to je Harry Potter). Knihu jsem měla poměrně rychle přečetnou hlavně proto, že jsem ji četla jedním dechem, jelikož jsem tento díl ještě nečetla (takže to vlastně žádný read-a-thon není). V tomto díle mě ale chování Harryho už začalo poměrně dost štvát. Měla jsem náznaky ho nemít moc v oblibě už dříve, ale tento díl byl už dost rizikový a jestli se jeho chování v posledním díle ještě o trošku zhorší, tak můj pohár trpělivosti asi přeteče (ale to, že nemám ráda hlavní postavu nic nemění na mé lásce k této sérii). Každopádně kniha pro mě určitě byla velkým čtenářským zážitkem.

Krysař - Viktor Dyk
Následovala povinná četba. Kdybych tuto knihu přečíst nemusela, tak to neudělám, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Kniha byla čtivá, styl psaní autora mě hned vtáhl do děje, ale musím říci, že některé odstavce byly nudné a měla jsem chuť je přeskočit. Líbil se mi viditelný rozdíl mezi dobrem a zlem, avšak mi díky tomu příběh přišel nereálný. Hlavní postavu - Krysaře jsem si neoblíbila, protože mi vadia jeho povaha a to hlavně bezohlednost. I přesto, že si knihu v blízké době rozhodně neplánuji znovu přečíst, musím poznamenat, že nebyla špatná.

Legenda - Marie Lu
Další kniha, kterou jsem přečetla je Legenda. Tato kniha mi v knihovničce ležela už přes rok, a tak jsem od ní nic extra nečekala, ale příjemně mě překvapila, o čemž svědčí i to, že jsem ji přečetla za necelé dva dny. Hned jsem si zamilovala hlavní postavu - Daye, nejdříve díky tomu, že byl nejobávanějším zločincem (kdo by neměl rád zločince), ale i díky jeho hrdinské povaze. Příběh byl doopravdy napínavý. Často jsem nemohla odtrhnout oči od knihy, a tak jsem četla dlouho do noci. Zároveň byl příběh taky dojemný a párkrát jsem při čtení uronila slzu. Každopádně knížku určitě doporučuji.

Moře klidu - Katja Millay
Poslední kniha, kterou jsem přečetla (konkrétně tedy její polovinu), je Moře klidu. K této knize bych se nejspíše nikdy nedostala, nebýt soutěže na blogu mé oblíbené knižní blogerky We Ronie. Pokud jste si říkali, že jsem soutěž o tuto knihu vyhrála, tak jste na omylu :D Takové štěstí jsem nikdy neměla.. Ale kniha mě tak upoutala, že když na ni byla sleva na bux.cz, tak jsem ji prostě musela mít a nelituji toho. Líbilo se mi, jak byla kniha procítěná, plná emocí. Autorčin styl psaní mi sedl a hlavně, mi všechny postavy v příběhu byly sympatické, což se mi moc často nestává. Kniha byla lehce děsivá tím, že byla hodně realistická. Jediná věc, kterou mohu vytknout je závěr, který mi přišel trochu uspěchaný a moc jsem ho nepochopila.

Wrap up - Září 2016

16. října 2016 v 11:49
Přeji skvělou neděli všem! Jsme v půlce října a na mém blogu od poloviny září byla drobná neaktivita. Omlouvám se, ale musím říci, že začátek školy mě lehce vyčerpal a upřímně si myslím, že se není čemu divit. Bohužel ani počet knih, které jsem přečetla nedosahoval výsledků, které bych ráda viděla. Za celé září jsem přečetla 2 tenké knížky a jednu rozečetla. Doufám, že v říjnu si povedu lépe...

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda - Robert Louis Stevenson
První kniha, kterou jsem v září přečetla byla povinná četba a musím řici, že mě tato kniha příjemně překvapila. Pod pojmem povinná četba jsem si vždycky představovala tlusté bichle plné nudného čtení, ale tato kniha byla pravým opakem. Jedná se o naprosto tenkou knížečku se skvělým dějem, který mě bavil. Naopak je mi líto, že kniha nebyla aspoň trošku delší. Celý příběh mě nadchl a knihu si někdy chci určitě přečíst ještě jednou. Mrzí mě, že jsem předem věděla, jak tento příběh skončí... Děj byl doprovázen nádhernými ilustracemi od Maura Casciola.

Famfrpál v průběhu věků - Kennilworthy Whisp
Další kniha kterou jsem přečetla byla opět strašlivě tenoučká. Jedná se o jednu z doprovodných knih k Harrymu Potterovi a opět jsem z této knihy nadšená. Moc se mi líbilo projíždět si historii famrfpálu a u velkého množství věcí jsem byla šokovaná a smála jsem se zároveň. Knihu jsem přečetla doopravdy jedním dechem a nezbývá mi nic jiného, než ji určitě doporučit všem milovníkům famfrpálu a Harryho Pottera, protože tuto knížečku určitě musíte mít doma :) Myslím si, že vás zaujme už jen skvělý vzhled knihy...

Marťan - Andy Weir
Poslední kniha, kterou jsem pouze rozečetla byl Marťan. Ač jsem se na tuto knihu velice těšila a musím říci, že její čtení mě bavilo. Neměla jsem na ní tu správnou náladu. Prostě jsem po jejím rozečtení přestala mít chuť číst a po knize jsem už nesahala. Rozhodně si chci tuto knihu někdy dočíst, protože se mi líbila, ale prostě jsem si její čtení naplánovala v špatnou dobu, a tak bude muset ještě nějakou chvilku počkat, než si ji zase vezmu do ruky.

Wrap up - Srpen 2016

14. září 2016 v 13:55
Přeji pěknou neděli všem knihomolům! Jelikož jsme už v půlce září, hodilo by se konečně napsat wrap up. V srpnu jsem měla celkem na pilno, a tak se mi za celý měsíc podařilo přečíst jen 3,5 knihy. Není to nic moc, ale protože teď začala škola, tak ode mě nemůžete očekávat nějaká velká čísla...

Harry Potter a Fénixův řád - J. K. Rowling
Jelikož jsem se rozhodla přečíst konečně celou sérii Harry Pottera zhruba po sobě a ne jednu knihu za půl roku, vrhla jsem se na pátý a nejdelší díl. Zároveň mám ale tento díl nejméně ráda, jelikož v něm umírá má nejoblíbenější postava - Sirius Black. Ano, uhodli jste správně i slzička ukápla... Přesto jak je kniha dlouhá, tak je plná akce a podařilo se mi ji přečíst za pět dní. Musím se ale přiznat, že občas se mi některé pasáže tolik nelíbily a při nich mě čtení tolik nebavilo...

Levandulový pokoj - Nina George
Další kniha, kterou jsem přečetla byl Levandulový pokoj. Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože už jen ten název a anotace se mi zalíbili. A proto pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Velká část knihy mi přišla naprosto nezajímavá a u čtení jsem si potřebovala často dávat pauzy abych děj mohla dostatečně vstřebat. Kniha se odehrávala v úžasném prostředí Paříže a pro knihomolské gurmány by určitě byla úžasným zážitkem. Na konci knihy také naleznete pár receptů. V knize bylo velké množství nádherných myšlenek, které si určitě musím někam zapsat, ale i přesto mě kniha prostě nezaujala...

Šibeniční vrch - Lois Duncan
Poslední kniha, kterou jsem přečetla tento měsíc celou je kniha Šibeniční vrch, kterou jsem si zamilovala. Jedná se o hodně napínavou knihu plnou mystiky a tajemna. Kniha pro mě byla zajímavá i tím, že se v ní hodně píše o reinkarnaci, která je pro mne velice oblíbeným tématem. Příběh je velice poutavý a už jen anotace vás určitě donutí k tomu, aby jste si tuto knihu hned přečetli. Kniha je děsivá hlavně tím, jak moc je realistická. Zároveň si ale myslím, že autorka z tohoto děje mohla vytřískat víc.

Tygrovo prokletí - Colleen Houck
Poslední kniha, kterou jsem za minulý měsíc "přečetla" je Tygrovo prokletí. Mnoho lidí mi tuto knihu a celou sérii hodně doporučovalo, ale bohužel vás musím zklamat. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila a rozhodla se ji prostě nedočíst, příběh této knihy mě fakt hrozně nudil. Nápad celého děje je určitě dobrý, ale myslím si, že ho autorka neuměla dostatečně prodat. Kniha mě doopravdy vůbec nenadchla. Je možné, že jsem ji četla ve špatnou dobu, ale rozhodně v brzké době její opětovné čtení neplánuji.

Wrap up - Červenec 2016

27. července 2016 v 13:53

Zdravím knihomolové! Červenec utekl jako voda a já se vám opět poslušně hlásím. Tentokrát jsem si řekla, že bych mohla svůj blog něčím obohatit a jelikož jsem už dlouho chtěla začít psát wrap upy a tento měsíc jsem se na své poměry docela činila, rozhodla jsem se vám dnes napsat svůj první wrap up za měsíc červenec. Za tento měsíc jsem dohromady přečetla 6, 5 knih.

Divotání - A. G. Howard
Měsíc jsem začala tím, že jsem dočetla druhou polovinu Divotání. Musím říci, že mě tento díl trošičku zklamal, protože jsem čekala stejou pecku, jako byl první díl, ale skoro vždy to je tak, že druhý díl není to pravé ořechové a jedná se o takový přechod mezi prvním a třetím dílem. V knize bylo celkově méně akce, než v prvním díle. Přišlo mi, že v první polovině knihy se vůbec nic nedělo. V knize se taky nacházelo šest překlepů, ano šest. Já vím, že spoustě lidem to nevadí, ale mě to fakt dohání k šílenství. Prostě jsem na toto fakt hnidopich :D

Bez šance - Neal Shusterman
Další kniha, do které jsem se pustila byla kniha Bez šance, která patří mezi dlouho očekávané novinky. Sice už to je taky nějaký ten pátek co vyšla, ale na mou obhajobu, jsem tuto knihu měla doma už delší dobu a čekala jsem na léto, abych si ji mohla přečíst. Kniha se mi moc líbila. Opět to bylo jiné pojetí budoucnosti, al líbilo se mi to. Určitě bych se nebránila, kdyby vznikla nějaká série Bez šance, ale autor nic takového momentálně nechystá. Pokud se chcete o mém názoru na tuto knihu dozvědět více, můžete si přečíst recenzi, kterou jsem na knihu napsala.

Bajky Barda Beedleho - J. K. Rowling
Po dočtení knihy Bez šance jsem zašla do knihovny pro nový příděl knih a našla jsem tam tento skvost. Již dlouho jsem si chtěla přečíst nějakou takovou knížečku od J. K. Rowling a rozhodně jsem udělala dobře. Tato knížečka obsahuje pět kouzelnických pohádek, které jsem v kouzelnickém světě známé stejně jako u nás třeba Šípková Růženka, nebo Popelka. Po každé pohádce byl vždy napsán komentář Albuse Brumbála, který byl občas i obsáhlejší, jak samotná pohádka. Jako poslední samozřejmě taky přišla na řadu pohádka Tří bratří, která v knížce nemohla chybět. Knihu určitě doporučuji! Nevím jestli se ještě prodává, pokud na ni ale narazíte, určitě si ji bez váhání vemte :)

Harry Potter a Tajemná komnata - J. K. Rowling
Když už jsem začala číst J. K. Rowling, tak jsem samozřejmě nemohla přestat a jelikož jsem v knihovně nenašla první díl Harryho Pottera, tak jsem si půjčila druhý. Zase jsem se vrátila zpátky do Bradavic. Musím říci, že po roce pauzy od Harryho Pottera, se mi po něm začalo strašně stýskat. Snad nemusím říkat, jak je celá tato série skvělá a že je pro mne srdcovou záležitostí... Když jsem četla tuto knihu již po několikáté, začala jsem si opět všímat detailů, které jsem ve svých vzpomínkách opomíjela, jako například výročí úmrtí Skoro bezhlavého Nicka.

OTKA - Kody Kepler
Jako další knihu jsem přečetla OTKU, která sloužila jako taková ta oddechová jedohubka, která je ideální na léto a dá se přečíst během jednoho dne. Jedná se o klasický středoškolský román. Zároveň byl ale tento kousek dost realistický - autorka se nebála psát například o sexu. Opět muím vyzdvihnout to, že si s námi čtenáři hlavní hrdinka povídala, což mám v knížkách moc ráda. Zároveň musím říci, že mi hlavní hrdinka přišla na svůj věk dost nevyspělá. Chovala se, jako by jí bylo čtrnáct a ne, jako studentka střední školy. Kniha se mi líbila a určitě ji doporučuji, hlavně teď na léto.

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - J. K. Rowling
Samozřejmě, že jsem nemohla zůstat jen u jednoho dílu. Takže hned po oddehové OTCE jsem se vrhla do třetího dílu Harryho Pottera a zároveň svého nejoblíbenějšího. Do knihy jsem se ihned začetla a spořádala jsem ji za dva dny. Což mě na jednu stranu potěšilo, ale na druhou stranu jsem kromě čtení skoro nic nedělala. V knize konečně vystupuje má nejoblíbenější postava z celé série (omlouvám se těm, které zklamu, že to není Harry) - Sirius Black. Už když jsem tuto sérii četla poprvé, tak jsem si ho zamilovala, a tak to zůstalo a zůstane navždy. A jaká je vaše oblíbená postava z Harryho Poterra?

Jiskra v popelu - Sabaa Tahir
A poslední kniha, kterou jsem přečetla je Jiskra v popelu. Tato kniha je velice dobře hodnocená a já už teď vím proč. Je velice čtivá a hned jsem ji zhltla. Děj je velice krutý, plný zabíjení a mučení. Překvapivě zde je i milostný trojúhelník, který jsem tedy rozhodně nečekala. Děj je psaný z pohledu dvou hlavních hrdinů - otrokyně Laii, která je schopná udělat cokoli, jen aby zachránila svého bratra, posledního člena její rodiny, který je na živu. Druhý hlavní hrdina je Elias, který je maska (vycvičený válečník) a netouží po ničem jiném, než po svobodě. Více vám neřeknu, protože si tuto knihu určitě musíte přečíst :)
 
 

Reklama