Zuzka

Jiskra v popelu

5. srpna 2016 v 18:00
Autor: Sabaa Tahir - Nakladatelství: Host, 2016 - Počet stránek: 456 stran

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.
Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.
Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.
Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria. (Anotace)

Krev, křik a zvuky o sebe tlukoucích mečů... Vítejte na Šerosrázu. Akademii, kde se cvičí válečnícíi, aby se z nich stali Masky. Ty se tak pojmenovaly proto, že na sobě nosí stříbrnou masku, která k nim postupně přiroste.
Potom zde jsou Učenci. Lid, který se už není jistý ničím. Každou chvíli nějaký Učenec zmizí - Masky ho odnesou, a tím je jeho osud zpečetěn. Buď bude mučen a posléze zabit, nebo ho usmrtí rovnou.
 
 

Reklama